Rok 2019, stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, był doskonałą okazją do wykorzystania twórczego potencjału tkwiącego w spotkaniach artystów polskich i japońskich. Zgodnie z zasadą ichi-go ichi-e, która była mottem programu, świętowaliśmy radosną energię wyzwalającą się podczas wspólnych działań. Zarówno Japończycy, jak i Polacy, poznając wzajemnie swoje kultury, mieli możliwość odkrycia czegoś nowego o sobie samych. Było klasycznie i nowocześnie, tradycyjnie i elektronicznie, uroczyście i lajfstajlowo.
Let’s Celebrate! – Sztuka współczesna i design
Jednym z najważniejszych punktów polskiego programu kulturalnego była wystawa "Celebration" – pierwszy polsko-japoński projekt współpracy w dziedzinie sztuki współczesnej realizowany na tak dużą skalę. "Celebration" to zbiorowa wystawa ponad dwudziestu uznanych polskich i japońskich artystów, która miała trzy odsłony – w Japonii w Kioto, a w Polsce w Poznaniu i Szczecinie.
Pierwsza odsłona wystawy miała miejsce w połowie maja 2019 roku w zabytkowym zamku Nijo, Kyoto Art Center i przestrzeniach satelickich w Kioto. Kolejne prezentacje odbyły się w dwóch polskich miastach – w Poznaniu (jako wystawa główna Poznań Art Week) i Szczecinie (w Trafostacji Sztuki). Wystawie towarzyszył bogaty program wydarzeń: performansy, koncerty, warsztaty, wykłady i przegląd polskiej animacji.