Współprace
Brała udział w projekcie Albo Inaczej 2, w ramach którego młodzi wokaliści popowi wykonywali klasyczne polskie utwory hiphopowe. Zawiałow zaśpiewała Nic, którego pierwotnym wykonawcą był W.E.N.A. Latem 2019 roku pojawił się utwór Czy ty słyszysz mnie, stworzony w ramach projektu Talent Is Not a Crime przy wsparciu rapera działającego pod pseudonimem Schafter i piosenkarza Ralpha Kaminskiego. Utwór ten znalazł się także na reedycji Helsinek.
Dużym sukcesem okazała się współpraca Zawiałow z raperem Quebonafide. Piosenkarka wzięła gościnny udział w nagraniu utworu BUBBLETEA, wydanego na płycie Romantic Psycho z 2020 roku. Teledysk do utworu w serwisie Youtube zebrał ponad 22 miliony wyświetleń.
W tym samym roku Zawiałow weszła w skład Męskie Granie Orkiestra wraz z Królem i Igo. Razem stworzyli singiel promujący edycję 2020 trasy Męskie Granie zatytułowany Świt. Brała udział także przy tworzeniu singli promujących trasę w kolejnych latach – w 2021 roku z Dawidem Podsiadłą i Vito Bambino nagrała ważny dla niej singiel I Ciebie też, bardzo, zaś w 2024 roku wraz z Braćmi Kacperczyk i Mrozem wydali utwór Wolne duchy.
W 2025 roku ukazała się nowa wersja jej utworu Dziwna nagrana razem z Arturem Rojkiem. Zawiałow mówiła:
Tekst „Dziwnej” napisałam z perspektywy mężczyzny – próbowałam wejść w jego głowę i spróbować zracjonalizować jego zachowania. Refreny z kolei, zostały napisane już w rodzaju żeńskim. Od samego początku ten utwór był dialogiem w relacji damsko-męskiej. Gdy Artur na próbie przed koncertem zaśpiewał pierwszą zwrotkę tego numeru – oniemiałam. Zdałam sobie sprawę, że ta melodia i tekst były wręcz stworzone dla niego – dla jego barwy głosu i wrażliwości. Bardzo się cieszę, że po tylu latach znajomości, mamy wspólnego singla. Uważam, że w tej wersji „Dziwna” ma jeszcze większy sens i ładunek emocjonalny niż dotychczas.
Wyróżnienia
W 2014 roku wzięła udział w organizowanym w Toruniu konkursie Pejzaż bez Ciebie na interpretację piosenki Marka Jackowskiego i wygrała dzięki wykonaniu utworu Wyjątkowo zimny maj.
W 2016 roku zwyciężyła w 8. edycji konkursu Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy Serca Bicie w Bydgoszczy, gdzie zdobyła też nagrodę publiczności. Kilka miesięcy później zdobyła Grand Prix na VII Przeglądzie Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu (wykonaniami piosenek z Rozstania i Hair).
W 2018 roku Daria Zawiałow zdobyła dwa Fryderyki. Polski przemysł muzyczny docenił jej płytę A kysz! tytułem albumu roku w muzyce alternatywnej, przyznał jej też miano fonograficznego debiutu roku. Miała jeszcze trzy inne nominacje: dla utworów Na skróty i Jeszcze w zielone gramy (dwie nominacje w jednej kategorii to duży wyczyn), a także dla wideoklipu Na skróty.
Po premierze świetnie przyjętych Helsinek artystka dopisała do swojego dorobku kolejnego Fryderyka. Jej druga autorska płyta przyniosła jej wyróżnienie w kategorii album – pop alternatywny. Uznanie dla jej twórczości podkreśla też cała lista nominacji do Fryderyków 2020, między innymi w kategoriach autor roku, utwór roku (za Nie dobiję się do ciebie), teledysk roku (Szarówka), a także nagroda publiczności – przebój roku (Hej hej).
Zarówno w 2021, jak i w 2024 roku Zawiałow zdobyła tytuł najlepszego polskiego wykonawcy przyznawany przez MTV Europe Music Awards. W latach 2021, 2023 i 2024 teledyski do Kaonashi, FIFI HOLLYWOOD i Ballady o Niej wygrały w PL Music Video Awards, zaś w 2024 roku album Dziewczyna Pop otrzymał Fryderyka w kategorii Album roku pop.