Urodził się w 1975 roku w Środzie Wielkopolskiej. Starzy Singers, Mitch & Mitch, ParisTetris, Baaba, Mołr Drammaz, Bassisters Orchestra, Shofar, Królowie Życia, Alte Zachen – to tylko niektóre z muzycznych projektów, których Moretti był częścią lub inicjatorem. W 2004 roku wraz z Pawłem Szamburskim i grupą znajomych powołał do życia wytwórnię muzyczną Lado ABC, w której katalogu znajduje się dziś ponad 80 płyt z nagraniami mieszczącymi się w szerokim spektrum od energetycznej muzyki gitarowej do barokowych partit.
Moretti niechętnie udziela wywiadów. Na oficjalnej stronie internetowej artysty próżno szukać jakichkolwiek informacji na temat jego działań. W kontakcie z dziennikarzami zarówno Moretti, jak i jego maganerowie stosują rozmaite strategie dezinformujące – przesyłają fałszywe zdjęcia i wykpiwają tradycyjne modele biogramu, wyliczając w notach prasowych dziesiątki państw, w których artysta miał koncertować (wśród nich m.in. Nauru, Kiribati oraz Saint Kitts i Nevis). Przekaz wydaje się jasny: Macio Moretti to osoba skupiona na wykonywanej i wydawanej muzyce, nie na autopromocji.
Jedną z pierwszych płyt, na których pojawił się artysta, był album "Con Gas" (2001) zespołu Baaba, łączącego w swojej muzyce wpływy soulu, disco i metalu. Moretti dołączył do grupy jako perkusista i w tej roli występuje z Baabą do dziś. Na początku swojej kariery grał również na gitarze basowej w death metalowo-grindcore'owej grupie Antigama. Współpracę z tym zespołem zakończył w roku 2002, a rok później ukazał się debiutancki album "Luv Yer Country" zespołu Mitch & Mitch, założonego przez Morettiego i gitarzystę Bartka Magneto. Płyta zakorzeniona jest w muzyce country, która w Polsce nigdy wcześniej nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. W postaci przetworzonej przez Mitch & Mitch spotkała się jednak z ciepłym przyjęciem, a sam zespół szybko zyskał szeroką rozpoznawalność. Wspólne koncerty Mitch & Mitch z estradowym piosenkarzem Zbigniewem Wodeckim biły rekordy w zakresie frekwencji publiczności. W 2016 roku ich współpraca została ukoronowana dwiema nagrodami polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk – w kategoriach "Album roku pop" oraz "Utwór roku" za kompozycję "Rzuć to wszystko co złe".