Na życzenie partnerów koreańskich ekspozycja została rozszerzona o eksponaty bezpośrednio związane z Fryderykiem Chopinem i Mikołajem Kopernikiem, m.in. odlew dłoni Chopina, portrety kompozytora namalowane przez Wojciecha Weissa i Janusza Przybylskiego, obraz Jana Matejki "Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem" czy kopie przyrządów naukowca.
"Pokazujemy Koreańczykom interesujące momenty w historii kraju, wystawiamy sztukę koreańską zagranicą i organizujemy wystawy gościnne. W czerwcu otwieramy wystawę poświęconą sztuce Polskiej. Chcemy pokazywać ludziom, jak zmienia się rzeczywistość, jakie są bieżące trendy w postrzeganiu historii i współczesności" – mówiła przed otwarciem wystawy Kim Youngna, dyrektorka Muzeum Narodowego Korei.
Wystawie towarzyszył koncert pianisty Macieja Grzybowskiego oraz cykl wykładów na temat historii i kultury polskiej, m.in. filmu i designu. Wykład poświęcony polskiej kinematografii poprowadził koreański reżyser Song Il Gon, który studiował w Łodzi i doskonale włada językiem polskim.
Komisarzem wystawy była Maria Poprzęcka, profesor Wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, głównym koordynatorem Iwona Danielewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie, a ze strony koreańskiej Seung-ik Kim i Kim Woollim z Muzeum Narodowego Korei.
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawę zorganizowano przy wsparciu Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Seulu.