W latach 1991-92 współpracował z orkiestrą Sinfonia Varsovia, pod batutą takich mistrzów, jak Jan Krenz, Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki, Grzegorz Nowak. W 1992 roku zdobył Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną na I Konkursie Muzyki XX wieku dla Młodych Wykonawców zorganizowanym w Warszawie przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Od 1992 do 2005 był członkiem zespołu Nonstrom, z którym w 1998 roku zdobył Nagrodę Specjalną na IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Düsseldorfie.W latach 1996-2000 wspólnie z Justyną Rekść-Raubo sprawował funkcję kierownika artystycznego stołecznego cyklu koncertowego "Nonstrom prezentuje". W latach 2003-2004, dzięki zaangażowaniu i zapałowi Michała Bristigera, doprowadził do wykonania ponad 100 minut muzyki Andrzeja Czajkowskiego.
W 2005 debiutował w Sali Mozarta w Bolonii, gdzie jego recital złożony z dzieł Fryderyka Chopina, Andrzeja Czajkowskiego, Pawła Mykietyna i jego własnej kompozycji - "Pezzo Vitcazzo" na fortepian ("Musica vitcaziana"), okrzyknięty został artystycznym wydarzeniem ostatnich lat. W tym samym roku miał miejsce jego debiut w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Long Island), gdzie również wystąpił z recitalem.
W 2006 wziął udział w trzech koncertach (recital, koncert kameralny, koncert z orkiestrą) na Festiwalu Muzyki Pawła Szymańskiego w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie i zarejestrowanym na DVD. Tego samego roku zadebiutował na scenie operowej Teatru Wielkiego w Warszawie w roli pianisty w "Zapiskach tego, który odszedł" Leoša Janáčka i "Sonetach Szekspira" Mykietyna, zainscenizowanych przez Leszka Mądzika i wyreżyserowanych przez Łukasza Kosa.
W 2007 w ramach Międzynarodowego Festiwalu "Sacrum-Profanum" w Krakowie, podczas jednego wieczoru wykonał w Filharmonii Krakowskiej komplet "Sonat fortepianowych" Charlesa Ivesa, co zostało uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń imprezy. W 2008 dokonał polskiego prawykonania "Koncertu fortepianowego" Andrzeja Czajkowskiego. Tego samego roku debiutował w Wielkiej Brytanii na festiwalu "Sounds New" w Canterbury, występując obok Arditti Quartet, London Sinfonietty i Ensemble Interconterporain, a także wziął udział w kolejnej edycji warszawskiego Festiwalu "Chopin i jego Europa" (obok takich gwiazd, jak Ivo Pogorelić czy Grigorij Sokołow), gdzie wykonał "II Koncert fortepianowy" Andrzeja Czajkowskiego. W 2009 ponownie został zaproszony na Festiwal do Cantenbury i wystąpił z Olgą Pasiecznik oraz Kwartetem Śląskim. W maju 2009 miał miejsce jego debiut w Londynie - zagrał "I Koncert fortepianowy" Dmitrija Szostakowicza w St. John's Smith Square, w czerwcu wystąpił na festiwalu mistrzowskich recitali "Piotr Anderszewski i przyjaciele" w Łodzi obok gwiazd światowej pianistyki. W tym samym roku w roli gościa specjalnego wystąpił jako pianista i dyrygent w spektaklu stołecznego Teatru Narodowego "Marat/Sade" Petera Weissa w reżyserii Mai Kleczewskiej. Jest laureatem Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza przyznanej całemu teatralnemu zespołowi za tę kreację.
W 2012 roku odbył dwie tury koncertowe po USA (Santa Monica, San Diego, Seattle, Denver, Boston, Pittsburgh) i Kanadzie (Montreal, Toronto, Ottawa). Rok później wystąpił w Bregencji z orkiestrą Wiener Symphoniker pod batutą Paula Daniela w "II Koncercie op. 4" Andrzeja Czajkowskiego.
Maciej Grzybowski występuje jako solista i kameralista, m.in. z Dorotą Anderszewską, Anną Karasińską, Urszulą Kryger, Olgą Pasiecznik, Jadwigą Rappé, Jerzym Artyszem, Andrzejem Bauerem, Krzysztofem Bąkowskim, Jonathanem Del Marem, Jakubem Jakowiczem, Jackiem Kaspszykiem, Adamem Klockiem, Adamem Kruszewskim, Jerzym Maksymiukiem, Wojciechem Michniewskim, Ivanem Monighettim, Markiem Mosiem, Januszem Olejniczakiem, Pawłem Mykietynem, Wojciechem Rajskim, Håkanem Rosengrenem, a także Kwartetem Camerata, Kwartetem Śląskim, Royal String Quartet, Orkiestrą AUKSO, Orkiestrą Leopoldinum, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Polską Orkiestrą Radiową.
Brał udział w takich festiwalach, jak "Warszawska Jesień", Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Forum im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Warszawskie Spotkania Muzyczne, Festiwal Muzyczny Polskiego Radia w Warszawie (podczas jednej z edycji wystąpił z dwoma półrecitalami z Nelsonem Goernerem i Piotrem Anderszewskim), Festiwal Muzyki Kameralnej "Kwartet Śląski i jego goście" w Rybnej, "Sacrum-Profanum" w Krakowie, Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie, "Chopin i jego Europa" w Warszawie, Biennale Muzyki Współczesnej w Zagrzebiu, Hofkonzerte im Podewil w Berlinie, International Piano Stars w Liepai, "Last Night of the Proms" (wykonał "Koncert fortepianowy" Edvarda Griega z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją Jonathana Del Mara), "Sounds New" w Canterbury, jak również we Lwowie, w Kijowie i Odessie.
Artysta ma w dorobku nagrania radiowe oraz telewizyjne. W 2004 ukazała się jego debiutancka, autorska płyta z utworami Johanna Sebastiana Bacha, Albana Berga, Pawła Mykietyna, Arnolda Schönberga oraz Pawła Szymańskiego (Universal Music Polska), w 2006 wydał drugą solową płytę - z kompozycjami Szymańskiego (EMI Classics). Pod koniec roku 2013 brytyjskie wydawnictwo muzyczne Tocatta Classics wydało album poświęcony muzyce Andrzeja Czajkowskiego z nagraniem "II Koncertu fortepianowego" w wykonaniu Grzybowskiego.
Swoje dzieła dedykowali mu Paweł Mykietyn ("Epifora") i Paweł Szymański ("Singletrack"). Jest także autorem fortepianowego utworu "Pezzo Vitcazzo" ("Musica vitcaziana"). Czterokrotnie nominowany do Paszportu "Polityki".
Autor: Małgorzata Kosińska, Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Związek Kompozytorów Polskich, kwiecień 2003, aktualizacja: styczeń 2014.