Właśnie w latach studenckich Ferfecka zaprzyjaźniła się z pianistą Mischą Kozłowskim, z którym stworzyli niezwykle zgrany duet śpiewaczka/akompaniator. W 2022 roku, świętując dziesięciolecie ich współpracy artystycznej, Ferfecka wyznała w rozmowie z Jakubem Kuklą na antenie radiowej Dwójki: "Moglibyśmy godzinami analizować, co oznacza konkretna nuta, jak możemy coś zagrać, dodać od siebie. Pianista jest moim «trzecim uchem». Bardzo ważna dla wokalisty jest taka osoba, która przez cały proces nauki może powiedzieć, co jest nie tak, że słyszy, co idzie w złą stronę. Jedną z takich postaci zdecydowanie jest Mischa". Ta szczególna przyjaźń, dzięki której Ferfecka uświadomiła sobie prawdę lekceważoną przez wielu jej kolegów po fachu – że bez pianistów "śpiewacy nie istnieją" – przyczyniła się do wielu późniejszych sukcesów sopranistki, między innymi kolejnych zwycięstw, tym razem już w "poważnych" konkursach za granicą: między innymi na Międzynarodowym Konkursie dla Śpiewaków Operowych im. Ferruccia Tagliaviniego w Deutschlandsbergu w Austrii (2014), Konkursie "Le Grand Prix de l’Opera" w Bukareszcie (2014), Konkursie Śpiewu Klasycznego "DEBUT" w Weikersheim w Niemczech (2014) i Międzynarodowym Konkursie Operowym im. Ottavia Ziino w Rzymie (2014). W sezonie 2014/2015 Ferfecka była członkinią Akademii Operowej przy warszawskim TW-ON, w roku 2015 uczestniczyła w Projekcie dla Młodych Śpiewaków przy Salzburger Festspiele, a w latach 2015–2017 doskonaliła swoje umiejętności jako stypendystka Deutsche Oper w Berlinie. W Salzburgu wystąpiła w partii Rozyny w niemieckojęzycznej adaptacji opery Rossiniego "Der Barbier von Sevilla für Kinder" i doczekała się znakomitych recenzji, w których wychwalano krągłość jej sopranu, umiejętne prowadzenie głosu we wszystkich rejestrach oraz świeżość i klarowność koloratury. Na berlińskiej scenie śpiewała między innymi Zerlinę w "Don Giovannim" i Barbarinę w "Weselu Figara" Mozarta, Frasquitę i Micaëlę w "Carmen" Bizeta oraz Xanthe w "Miłości Danae" Ryszarda Straussa. W sezonie 2016/2017 zadebiutowała na deskach Teatro dell’Opera di Roma jako Korynna w "Podróży do Reims" Rossiniego. W kolejnym sezonie wystąpiła w roli Zuzanny w "Weselu Figara" w Teatro Lirico di Cagliari, w partii Nelli w "Giannim Schicchim" Pucciniego w De Nationale Opera w Amsterdamie, oraz jako Walentyna w "Wesołej wdówce" Lehára w weneckim Teatro La Fenice.