Wystawa łączyła przeszłość z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa poprzez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki. Na wystawie można było zobaczyć 100 dzieł polskich projektantów zinterpretowanych przez dwudziestu pięciu artystów grafików – doświadczonych mistrzów polskiej szkoły ilustracji, ilustratorów młodego i średniego pokolenia zdobywających światowe nagrody oraz tych, którzy niedawno ukończyli studia, takich jak Piotr Młodożeniec, Edgar Bąk, czy Patryk Mogilnicki.
Dużą atrakcją dla koreańskiej publiczności okazały się prezentowane na wystawie ilustracje Małgorzaty Gurowskiej – laureatki Grand Prix w konkursie Nami Island International Illustrations Concours 2017 oraz Iwony Chmielewskiej, która w Korei ma status gwiazdy, a książki obrazkowe jej autorstwa cieszą się tam ogromną popularnością.
Artystyczne interpretacje obiektów zostały również wykorzystane w towarzyszącej wystawie publikacji, która powstała jako efekt współpracy IAM i wydawnictwa Wytwórnia. Zawarto w niej nie tylko prezentowane na wystawie ikony dizajnu i ich graficzne interpretacje, ale także 100 opowieści o projektantach, ich potrzebach, marzeniach, możliwościach i ograniczeniach. Historie te opowiadają o konkretnych obiektach, a jednocześnie przybliżają odbiorcy tajniki procesu projektowego i kreatywnego oraz wyjaśniają samo pojęcie dizajnu jako najbliższej człowiekowi dziedzinie sztuki, z którą obcuje na co dzień.
Recenzent Süddeutsche Zeitung Peter Richter po prezentacji wystawy w Berlinie w interesujący sposób odniósł się do zabiegu zestawienia ikon polskiego dizajnu z ich interpretacjami w wykonaniu współczesnych grafików:
Można niemalże odnieść wrażenie, jak gdyby wystawa chciała udowodnić tezę, że wzornictwo to w pierwszym rzędzie tworzenie wspomnień dotykowych i wizualnych. A im młodsi są owi projektanci, tym bardziej kwitnąca jest ich ironiczna nostalgia.
Ta pierwsza tak przekrojowa prezentacja polskiego dizajnu została pokazana w Korei w dwóch lokalizacjach: w Avenuel Art Hall Gallery w popularnym wśród Seulczyków Lotte World Mall, położonym w modnej dzielnicy Seulu Gangnam, oraz w Lotte Gallery w mieście Incheon.
Zorganizowanej z okazji obchodów 30-lecia relacji polsko-koreańskich wystawie towarzyszył bogaty program wydarzeń, na który składały się oprowadzania kuratorskie, wykłady na temat historii polskiego dizajnu, warsztaty dizajnu dla dzieci, a także koncert jazzowy Rafał Sarnecki Quartet z towarzyszeniem koreańskiego saksofonisty Lee Sunjae.