Urodził się 24 sierpnia 1984 roku w Lublinie. Jego pełne nazwisko to Zalewski-Brejdygant, jest synem aktora Stanisława Brejdyganta. W szkole muzycznej uczył się gry na perkusji i fortepianie, jest również gitarzystą.
W 2003 roku został zwycięzcą drugiej polskiej edycji programu Idol. Nosił wtedy długie włosy i śpiewał muzykę z pogranicza hard rocka i metalu – w finale wykonał Jeremy amerykańskiego zespołu Pearl Jam. Po zwycięstwie mógł nagrać płytę dla międzynarodowej wytwórni płytowej.
Płyty
W 2004 roku ukazała się hardrockowa płyta Pistolet sygnowana pseudonimem Zalef. Liderowi towarzyszyli muzycy zespołu Loch Ness, w którym grał przed rozpoczęciem kariery solowej. Część tekstów napisała Katarzyna Nosowska. Album przeszedł jednak bez większego echa, a artysta na dłuższy czas zamilkł.
W 2018 roku w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Zalewski wspominał:
(...) nie umiałem śpiewać i pisać piosenek. Miałem wielkie serce do muzyki i zapewne dzięki temu wygrałem program. Miałem też już za sobą jakieś doświadczenia życiowe, którymi mógłbym się podzielić z ludźmi – ale nie umiałem ich przekuć w sensowne teksty. Brakowało mi warsztatu – pisarskiego, wokalnego, instrumentalnego.
Później Krzysztof Zalewski został muzykiem do wynajęcia. Najważniejszy był 2009 rok, kiedy grał na klawiszach podczas koncertów zespołu Hey promujących płytę Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!. W tych latach Zalewski grał z zespołami Nie-bo oraz Japoto, koncertował też z zespołami Nosowskiej oraz Moniki Brodki, a w końcu w 2012 roku zasilił skład poznańskiego zespołu Muchy (z którym już nie występuje).
Artysta uważa, że dopiero w tamtych czasach poznał tajniki muzycznego rzemiosła. W listopadzie 2013 roku ukazała się druga solowa płyta Zalewskiego – różnorodny, pełen eksperymentów Zelig. Nagrania do tego albumu ciągnęły się osiem lat, a muzyk uznaje go dzisiaj za swój właściwy debiut. Płytę wyprodukował stały współpracownik Hey Marcin Bors, łącznik z płytą Pistolet.
To nie był jeszcze przełom, ale kariera artysty wskoczyła wtedy na właściwe tory. W wywiadzie dla „Urody Życia” wspominał: „Staram się do kilku lat dążyć do normalności, żyć normalnie. Mam za sobą długi okres, nazwijmy to delikatnie, imprezowy”. W rozmowie ze „Zwierciadłem” stwierdził, że z „rockandrollowym trybem życia” skończył mniej więcej w 2013 roku.
W listopadzie 2016 roku ukazał się trzeci album Zalewskiego Złoto – bardziej przebojowy, energiczny i z lepszymi tekstami. Już w założeniu był mniej wycyzelowany i bardziej spontaniczny niż Zelig. Produkował m.in. duet Marek Piotrowski – Bartek Królik (czyli Plan B), Smolik oraz sam Zalewski. Wiodącym singlem był utwór Miłość miłość, w którego wideoklipie wystąpiła Natalia Przybysz. Z kolei w filmiku do przeboju Polsko wystąpił Daniel Olbrychski.