Była pomysłodawczynią i kuratorką konferencji "Kultura i neuronauka" poświęconej różnym aspektom funkcjonowania mózgu, której obie edycje (w roku 2014 i 2016) odbyły się w Zachęcie. Brała udział w wystawach m.in. "La déchirure. Rozdarcie" w łódzkim Atlasie Sztuki czy "Nowe Ilustracje" w Galerii Arsenał w Białymstoku (obie prezentacje odbyły się w 2016 roku). W 2017 roku w łódzkim Teatrze Nowym, w ramach festiwalu "Dotknij Teatru" zaprezentowała dwukanałowe słuchowisko – tekst "Przyległości równoległe" czytała sama artystka, a fragmenty książki "Wołgą przez afazję" zaprezentowała aktorka Agata Góral.
Rozkładówka z książki Karoliny Wiktor "Wołgą przez Afazję", fot. https://www.slideshare.net/KarolinaWiktor
W 2017 roku otrzymała Nagrodę im. Katarzyny Kobro. Jury – w którym zasiedli Karol Radziszewski, Anna Baumgart, Agnieszka Brzeżańska i Aneta Grzeszykowska – przyznało to wyróżnienie za "konsekwentną i emancypacyjną twórczość, w której opór wobec kryzysu ciała posłużył do stworzenia nowego języka". W przeprowadzonej po odebraniu nagrody rozmowie z Elizą Gaust artystka przyznała, że jako osoba, jak sama określiła, "z deficytami", funkcjonująca poza głównym obiegiem sztuki nie spodziewała się, że otrzyma statuetkę. "Szczerze mówiąc, gdzie indziej stawiam punkty ciężkości", mówiła. Ówczesna rozmówczyni Wiktor rok później kuratorowała indywidualną wystawę artystki zatytułowaną "Pusto-stan nienawiści" organizowaną w ramach festiwalu Łódź Czterech Kultur. Wystawa-instalacja prezentowana w przestrzeniach zabytkowej kamienicy była rodzajem labiryntu poetycko-wizualnego. W 2019 roku książkową formę treści, jakie tworzyły wystawę wydała Zachęta.
Rozkładówka z książki Karoliny Wiktor "Wołgą przez Afazję", fot. https://www.slideshare.net/KarolinaWiktor
W 2020 roku została zaproszona przez kuratorkę Justynę Wielgus do projektu "EXIT" – inicjatywy Centrum Sztuki Włączającej realizowanej w ramach pandemicznego programu "Kultura w sieci". Stworzyła wówczas "Niezbędnik Afazjanina", performatywny spacer w przestrzeni miejskiej, w trakcie którego opowiedziała o codzienności życia z afazją i jej skutkami oraz o procesie jej oswajania. Drugą częścią były "Rozmowy o Otwarciu" – spotkania on-line określone przez artystkę jako rozmowy "na tematy różne, ale odnoszące się w ten czy inny sposób do niesprawności neurologicznej".
Źródła: teatr21.pl, miejmiejsce.com, wysokieobcasy.pl, dwutygodnik.com, afazja.blogspot.com, poezjawizualna.blogspot.com, projekt.afast.pl, zacheta.art.pl.