Polskie prace tylko trzykrotnie w historii Praskiego Quadriennale nagradzane były Złotymi Medalami. W 1967 roku wyróżnienie to otrzymał Andrzej Kreutz Majewski, a cztery lata później Jerzy Gurawski, Józef Szajna, Leokadia Serafinowicz i Zofia Wierchowicz. Ostatni medal został przyznany 36 lat temu – w 1979 roku w sekcji tematycznej za lalki nagrodzeni zostali Jan Berdyszak, Adam Kilian, Kazimierz Mikulski, Zofia Pietrusińska, Leokadia Serafinowicz, Zygmunt Smandzik, Zofia Stanisławska-Howrukowa i Jerzy Zitzman.

Zdjęcie z uroczystego otwarcia 13. Praskiego Quadriennale, fot. materiały prasowe
"Złota Kwadryga" – główna nagroda PQ – została przyznana w tym roku artystom z Estonii (nominowane były jeszcze Finlandia i Łotwa). Polska Ekspozycja Studencka, której autorami są: Małgorzata Wdowik, Tamara Antonijevic oraz Robert Läßig, znalazła się wśród trzech nominowanych wystaw w kategorii najlepiej zapowiadających się talentów (obok ekspozycji czeskiej i łotewskiej – nagrodzonej Złotym Medalem).
Koordynatorem polskich ekspozycji na PQ 2015 jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a organizatorem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku podczas Praskiego Quadriennale swoje prace pokazuje 78 państw i regionów z całego świata, co czyni je największym na świecie wydarzeniem wystawienniczym poświęconym sztukom wizualnym i performatywnym.
Źródło: materiały prasowe, oprac. AW