Projektuje i ilustruje książki dla dzieci i dla dorosłych. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Magazyn "Press" zaliczył ją w 2012 roku do grupy 11 najlepszych ilustratorów prasowych w Polsce.
W 2005 roku ukończyła Wydział Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Otrzymała tam dyplom z wyróżnieniem rektorskim w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej oraz Pracowni Projektowania Książki. W latach 2006-2007 pracowała jako grafik w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, później jako dyrektor artystyczny w agencji reklamowej Koledzy Strategia & Kreacja. Jest laureatką stypendium Ministra Kultury z roku 2009. Książki przez nią ilustrowane wydawane są przez polskie wydawnictwa: Znak, W.A.B, Kultura Gniewu, Wytwórnia, LektorKlett. Za granicą są to: hiszpańskie Media Vaca, francuskie Éditions du Rouergue i Éditions Gallimard, włoskie Orecchio Acerbo oraz norweski Gylendal.
Jedną z najbardziej uhonorowanych książek w jej opracowaniu graficznym jest wydana przez wydawnictwo Wytwórnia i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina "Wszystko gra" z tekstem Anny Czerwińskiej-Rydel. Pozycja ta zdobyła min. tytuł "Książki Roku" polskiej sekcji IBBY oraz prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii "Non Fiction".
Organizowany od wielu lat przez Bolońskie Targi Książki dla Dzieci konkurs to bardzo znaczące wydarzenie dla wydawców książek. Biorą w nim udział najpiękniejsze książki dla dzieci z całego świata. Międzynarodowe jury ocenia przede wszystkim walory graficzne i edytorskie publikacji. W 2012 roku grafika Marty Ignerskiej pokonała ponad tysiąc książek dla dzieci z 31 krajów. "Wszystko Gra" otrzymała również nagrodę "Must Have" podczas Łódź Design Festival, srebrną nagrodę European Design Awards oraz III nagrodę w konkursie Haliny Skrobiszewskiej. Wszystko to w roku 2012. Książka jest pierwszą z serii edukacyjnych książek muzycznych dla dzieci. Opowiada o muzykach, instrumentach oraz o tym, jak funkcjonuje i działa orkiestra.
Praktycznie żadna z ilustrowanych przez nią kilkunastu książek nie przeszła bez echa. Projektantka przez pięć lat z rzędu (2006-2011) otrzymywała wyróżnienia w konkursie "Książka Roku" organizowanym przez polską sekcję IBBY. Wyróżniono książki: "Różowy Prosiaczek", "Tuwim. Wiersze dla dzieci", "Wielkie Marzenia", "Babcia robi na drutach", "Fryderyk Chopin i jego muzyka" ,"Alfabet", "Wszystko gra", "Prawdziwa bajka", "Którędy do gwiazd?".
Projekty Ignerskiej to nie tylko ilustracje, ale także forma. "Wielkie Marzenia" z tekstem Przemysława Wechterowicza mają format gazety. Składają się z 21 plansz z kolorowymi marzeniami Dywanu, Ognia, Słońca czy Studni narysowanymi na szarym pakowym papierze. Pozycja ta otrzymała specjalne wyróżnienie w Konkursie Książki Dziecięcej i została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie.
Marta Ignerska jest również członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Jej ilustracje do książki Przemysława Wechterowicza "Alfabet" z 2011 roku otrzymały nagrodę w konkursie organizowanym przez STGU "Projekt Roku". Jest to pierwszy i jedyny w kraju konkurs, który skupia się nie tylko na warstwie estetycznej dzieła, ale też podkreśla społeczną odpowiedzialność designu.
Oprócz literatury dziecięcej, kreskę Ignerskiej można spotkać w czasopismach, takich jak: "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza", "Przekrój", "Zwierciadło", "Charaktery", "Foyer", "Gaga" czy "Exclusive".
W portfolio Ignerskiej znaleźć jednak można nie tylko książki i ilustracje, rozpiętość jej działań jest iście imponująca: od plakatów, poprzez projekty identyfikacji wizualnych, katalogi wystaw, aż po kalendarze. Dla Muzeum Utraconego projektantka przygotowała projekt identyfikacji wizualnej i serię animowanych filmów. W dowcipny sposób interpretując główne założenie całego projektu: stworzenie kolekcji dzieł sztuki, których nie ma, bo zostały utracone w najróżniejszych historycznych okolicznościach, projektantka zdecydowała się na użycie zanikającej czcionki, bądź sylwetki kury z odciętą głową. Zagrała w tym projekcie z kontrastami, na pastelowym seledynie tła umieszczając mięsiste czarne litery.