W 1909 Antoine – pomimo swoich homoseksualnych inklinacji, z którymi się nie kryje – poślubia manikiurzystkę Marie-Berthe Astier. W kwietniu rodzi się ich syn. Żyje tylko miesiąc. W 1910 Cierplikowski otwiera w końcu własny salon. Rzut oka wystarcza mu, aby każdej klientce wybrać indywidualny rodzaj uczesania i nigdy się nie myli. Jego kunszt sprawia, że odpowiednio dobraną fryzurą odmładza kobiety.
W latach 20. ma już ok. 60 zakładów: w USA, Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Japonii, Australii. W ich stylowym urządzaniu pomaga mu przyjaciel, Xawery Dunikowski.
Antoine projektuje fryzury dla znanych wytwórni filmowych, m.in. dla Metro-Goldwyn-Mayer. Kreuje wizerunki największych sław. Czesze Sarę Bernhardt, Polę Negri, Gretę Garbo, Josephine Baker, Édith Piaf, Brigitte Bardot. Uznania zazdrości mu sama Coco Chanel. Tworzy kosmetyczne marki istniejące do dziś. Jego sława dyktatora mody damskiej sięga kilku kontynentów.
Własnym samolotem kilkakrotnie przylatuje do Polski (lata 20.–30.). Nad grobem rodziców w Sieradzu, jak i nad całym miastem, rozrzuca białe lilie. W Warszawie otwiera salon będący filią jego francuskiego przedsiębiorstwa. Osiąga sukcesy w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku (w Ameryce ma sieć 121 zakładów). W przygotowaniach do objęcia tronu przez króla Anglii Jerzego VI nadzoruje pracę fryzjerów czeszących 400 kobiet naraz; powtarza ów wyczyn kilkanaście lat później, przy koronacji Elżbiety II.