W rzeczywistości żubry wytępiono doszczętnie, ale w komiksie udaje się przetrwać jednemu żuberkowi. Jego życie jest w niebezpieczeństwie, bo czyhają na nie źli ludzie, którzy chcą wyciąć las, żeby wybudować domy. Samojlikowi udało się stworzyć bardzo ciekawą i pouczającą historię, którą łatwo odnieść do teraźniejszości. Komiks doczekał się już trzech wydań, w tym jednego w kolorze.
"Podróże w czasie i przestrzeni w celu ratowania Ziemi"
Dwutomowy cykl opowiadający o trójce przyjaciół, która dzięki tajemniczemu urządzeniu może podróżować w czasie. Dzieciaki są fanami ekologii i skoki w przeszłość wykorzystują do edukowania przodków, jak chronić środowisko naturalne. Scenariusz obu części napisał Rafał Skarżycki, pierwszy tom zilustrował Tomasz Leśniak, a drugi Karol Kalinowski.
"Porwani na Biosa"
Czworo dzieci porwano na planetę Bios, która różni się od Ziemi tym, że wszystko jest na niej ekologiczne. Śmiecie są recyclingowane, samochody jeżdżą na biogaz i wszędzie jest czysto. Po powrocie na Ziemię bohaterowie mają podobne zwyczaje zaszczepić na swojej planecie... Komiks scenarzystki Ewy Karskiej i rysownika Sławomira Kiełbusa nie jest przeładowany dydaktyzmen, fabuła została sprawnie napisana i bardzo efektownie zilustrowana przez Kiełbusa.
"Ryjówka przeznaczenia"
Ryjówki to najmniejsze ssaki w Polsce, które mają tak szybką przemianę materii, że nieustannie muszą jeść. Doktor Tomasz Samojlik z PAN w Białowieży bada ich życie i wie o nich wszystko. Nic dziwnego, że właśnie ryjówkę uczynił głównym bohaterem swoich komiksów. Dobrzyk jest trochę gapowaty i naiwny, ale to dobra i pomocna ryjówka, która nie zawaha się ratować świata. Do tej pory ukazały się dwa tomy (drugi nosi podtytuł "Norka zagłady"). Serię wyróżnia humor, wartka akcja i mądra fabuła. To powinna być lektura obowiązkowa nie tylko na lekcjach biologii!
"Rysiek i Królik. W szortach"
Humorystyczny komiks dla nastolatków, który wygrał konkurs imienia Janusza Christy. Tytułowi bohaterowie chodzą do szkoły, gdzie są nękani przez klasowych osiłków. Po lekcjach grają na konsoli (czasem zbyt długo), trochę broją i zaczynają spoglądać w stronę dziewczyn. Potencjalni czytelnicy dość łatwo powinni odnaleźć się w świecie komiksu, a wartka fabuła zagwarantuje im przyjemną lekturę.
"Strażnicy Orlego Pióra"
Seria komiksów historycznych dla dzieci, która łączy fakty i postacie historyczne z fikcyjnymi wydarzeniami i bohaterami. Do momentu bankructwa wydawcy ukazały się cztery części. "Szara drużyna" to historia Siemowita i Popiela, w "Wielkich Łukach" Stefan Batory najpierw traci berło, a potem trafia do niewoli, "Drzewo Peruna" opowiada o zmaganiach Mieszka I z Niemcami, a "Skarb Walezjusza" o ucieczce do Francji nowowybranego króla Polski. Scenariusze wszystkich tomów napisał Wojtek Birek, zilustrowali je zaś Arek Klimek i Sławek Kiełbus. Komiksy wydano po polsku i angielsku.
"Tim i Miki w Krainie Psikusów"
Album wydany z okazji Polskiego Dnia Darmowego Komiksu. Dominik Szcześniak (scenariusz) i Piotr Nowacki (rysunki) wspierani przez Sebastiana Skrobola (kolor) stworzyli mnóstwo postaci i dziwnych przygód z myślą o swoich dzieciach. Tytułowi bohaterowie, dwa urwisy znajdują w pokoju przejście do Krainy Psikusów. To gwarancja zabawy, ale chłopcy będą musieli rozwiązać także zagadkę znikających rodziców.
"Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua"
Kolejny zwycięzca konkursu imienia Janusza Christy. Michał Chojnacki napisał historię o dwóch antropomorficznych niedźwiedziach, które jadą na wakacje z rodzicami do ciepłych krajów. Plaża w Lua Lua skrywa wiele tajemnic, które obaj będą musieli rozwiązać. Pełną zwrotów akcji i nietuzinkowych pomysłów fabułę zilustrował Jakub Grochola, jeden z najciekawszych i najefektowniejszych twórców młodego pokolenia.
"Tymek i Mistrz"
Sześciotomowa seria o przygodach czarnoksiężnika i jego ucznia, nastoletniego Tymka. Jej autorami są Rafał Skarżycki (scenariusz) i Tomasz Leśniak (rysunki), którzy stworzyli także Jeża Jerzego. Komiks ukazywał się w odcinkach w "Komiksowie", dodatku do Gazety Wyborczej, potem doczekał się wydań albumowych, także w wersji cyfrowej. Trwają prace nad animowanym serialem opartym na tych komiksach. Tymek uczy się magii od swojego Mistrza, a obaj muszą walczyć ze złym duetem magów, Psujem i Popsujem. Akcja jest osadzona w średniowieczu, ale w fabule bardzo często pojawiają się elementy współczesnej rzeczywistości.
"Uczeń Heweliusza"
Z okazji 400 rocznicy urodzin Jana Heweliusza ogłoszono konkurs na komiks. Efektem jest album Macieja Jasińskiego (scenariusz) i Krzysztofa Trystuły (rysunki) zatytułowany "Uczeń Heweliusza". Fabuła łączy elementy fikcyjne z historią. Głównym bohaterem jest chłopiec, który terminuje u astronoma. Jasiński bardzo sprawnie osadził przygodowo-sensacyjną fabułę w realiach XVII-wiecznego Gdańska, co przy braku faktograficznego przynudzania i w połączeniu z efektownymi rysunkami dało komiks na europejskim poziomie, który powinien zadowolić nawet wybrednych.
"Wszystko będzie dobrze"
January N. Misiak wprawdzie zdobył drugie miejsce w konkursie na komiks dla dzieci imienia Janusza Christy, ale stworzył album trudny, który bardziej trafi do rodziców lub nastolatków. Fabuła opowiada o dziewczynce, która po rozwodzie rodziców wyrusza w tajemniczą podróż. Przewodnikiem jest żaba, a podróż zaczyna się przez drzwi w szafie. Nawet jeśli historia okaże się zbyt ciężka, to rewelacyjne rysunki powinien docenić każdy, bez względu na wiek.
"Zaczarowana Altana"
Czterotomowa seria napisana przez Ewę Karską i narysowana przez Sławomira Kiełbusa. Główną bohaterką komiksów jest mała Lena. Dziewczynka wraz z przyjaciółmi zakrada się do altany swojego ojca, który trzyma w niej wehikuł czasu. Dzięki niemu dzieci podróżują w czasie i zwiedzają Bydgoszcz w różnych jej okresach historycznych.
"88/89"
Świetny przykład pokazujący, że o trudnych sprawach można opowiadać w prosty sposób, a świat dorosłych wygląda inaczej z perspektywy dziecka. Michał Rzecznik napisał scenariusz o upadku komunizmu w Polsce i pamiętnych wyborach z 1989 roku. Komiks z wielkim wyczuciem estetyki zilustrował Przemysław Surma.