Na początku był fortepian, potem klawesyn. Tak wygląda droga wielu muzyków do grania na tym wciąż raczej niszowym instrumencie. Małgorzata Sarbak klawesyn odkryła w wieku 19 lat, po 14 latach gry na fortepianie, po paru zwątpieniach i głębszych kryzysach. Dziś muzykę dawną i współczesną na klawesynie gra w dużych salach koncertowych i zatłoczonych salkach barów i klubokawiarni. Właśnie nagrała debiutancką płytę solową – a na niej po raz pierwszy w Polsce komplet partit Bacha.