W wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Janiny Butor. Swoje umiejętności doskonalił na lekcjach i kursach mistrzowskich Rudolfa Kerera oraz Nikity Magaloffa. W 1986 ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach pod kierunkiem Andrzeja Jasińskiego.
Jego wybitny talent zaowocował wieloma ważnymi nagrodami w prestiżowych międzynarodowych konkursach pianistycznych: w Mediolanie (1980, V nagroda), Warszawie (1985, III nagroda na 11. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie), Palm Beach (1988, I nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworów Fryderyka Chopina), Dublinie (1988, II nagroda), Monzie (1988, I nagroda), Tel Awiwie (1989, Złoty Medal Artura Rubinsteina), Nowym Jorku (1992, Nagroda Specjalna im. Jorge Boleta) oraz w Calgary (1992, II nagroda).
Krzysztof Jabłoński intensywną działalność koncertową rozpoczął w 1985. Gościł na estradach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Meksyku, Izraela, Japonii oraz Korei Południowej. Współpracował z takimi dyrygentami, jak Mario Bernardi, Andrey Boreyko, Frans Brüggen, Sergiu Comissiona, Jacek Kaspszyk, Jerzy Katlewicz, Jan Krenz, Jesus Lopez-Cobos, Grzegorz Nowak, Krzysztof Penderecki, Marek Pijarowski, Witold Rowicki, Michael Stern, Yukinori Tezuka, Ronald Zollman. Grał m.in. z Orchestra of the 18th Century, Berner Symphonie-Orchester, Jenaer Philharmonie, Radio-Sinfonieorchester Stuttgart des SWR, Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Düsseldorfer Symphoniker. Dwukrotnie wystąpił w ramach cyklu koncertów mistrzowskich w Filharmonii Berlińskiej.
Prowadzi także ożywioną działalność jako kameralista. Występował z Deseret String Quartet, Israel Chamber Orchestra String Quartet, Shanghai Quartet oraz z takimi artystami, jak Andrzej Bauer, Ewa Iżykowska, Roman Jabłoński, Stefan Kamasa, Konstanty Andrzej Kulka, Shauna Rolston, Tomasz Strahl (z którym założył Chopin Duo i koncertuje w kraju oraz za granicą od 1999). Od 2005 jest członkiem Kwintetu Warszawskiego, założonego w 1963 przez Władysława Szpilmana i Bronisława Gimpla. W 2008 zainicjował powstanie Kulka Trio w składzie: Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce, Tomasz Strahl - wiolonczela i Krzysztof Jabłoński - fortepian.
Krzysztof Jabłoński nagrywał dla radia i telewizji w kraju oraz za granicą. Ma w dorobku kilkanaście płyt kompaktowych, wydanych w Polsce, Niemczech i Japonii. W ramach Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina pod redakcją Jana Ekiera, zarejestrował komplety etiud, preludiów, impromptus (1998), jak również "Wariacje B-dur na temat arii 'Là ci darem la mano' z opery 'Don Juan' Wolfganga Amadeusa Mozarta" op. 2 na fortepian i orkiestrę (1827-28) i "Rondem à la krakowiak F-dur" op. 14 na fortepian i orkiestrę (1828) z towarzyszeniem Sinfonii Varsovii pod batutą Jacka Kaspszyka (2000). Z Kwintetem Warszawskim nagrał płyty z muzyką kameralną Grażyny Bacewicz i Juliusza Zarębskiego, z Chopin Duo i Kulka Trio - komplet dzieł kameralnych Chopina.
W sezonie 1998/99 był częstym gościem uroczystości związanych z obchodami 150. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina. Występował w Europie, Ameryce Północnej oraz Izraelu. Wziął udział w koncercie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, inaugurującym obchody Roku Chopinowskiego w Polsce oraz w koncercie kończącym Rok Chopinowski w Rosji. Wykonał wówczas "Koncert fortepianowy e-moll" op. 11 Chopina z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Bolszoj w Moskwie. W latach 1999-2006 współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie, wykonując muzykę do spektaklu baletowego "Fortepianissimo" oraz oryginalną wersję na fortepian i głosy dramatu lirycznego "Peleas i Melizanda" Claude'a Debussy'ego. Polska premiera tej wersji odbyła się w kwietniu 2002.
W 1999 Minister Kultury Turcji odznaczył pianistę za wkład w popularyzację muzyki oraz złożył specjalne podziękowania za udział w obchodach Roku Chopinowskiego w Turcji. Od 2000 jest członkiem Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Chopinowskiego w Wiedniu.
Krzysztof Jabłoński zajmuje się także pracą pedagogiczną. W latach 1994-95 prowadził klasę fortepianu w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w latach 1997-99 w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2004 jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Warszawie. W 2006 otrzymał tytuł profesora. Prowadzi też kursy mistrzowskie. Bierze udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. 15. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, International Frederic Chopin Piano Competition in ASIA, The Seventh National Chopin Piano Competition of the United States.
Od 1998 mieszka w Calgary w Kanadzie.
Strona internetowa artysty: pianoartcom.ipage.com/krzysztof_jablonski
Autor: Małgorzata Kosińska, Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Związek Kompozytorów Polskich, maj 2002, aktualizacja: grudzień 2009.