Po szkole dostała angaż do warszawskiego Teatru Dramatycznego, w którym występowała do 2010 roku. Od 2011 roku współpracuje ze stołecznym Teatrem Polskim.
Na deskach Teatru Dramatycznego debiutowała w 2002 roku, jeszcze jako studentka Akademii Teatralnej, w roli Marii Antonownej w "Rewizorze" Mikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Domalika. Później wcieliła się w postać Lizy w "Obsługiwałem angielskiego króla" Bohumila Hrabala w inscenizacji Piotra Cieślaka (2003), a także żydowskiej Matki Stefana w "Pamiętniku" na motywach "Pamiętnika Stefana Czarnieckiego" Witolda Gombrowicza - przedstawieniu o polskiej tożsamości, ksenofobii i antysemityzmie, które wspólnie wyreżyserowali aktorzy Teatru Dramatycznego (2004). W kolejnych sezonach występowała w scenicznych realizacjach literatury rosyjskiej - jako kelnerka Zinka w "Samobójcy" Nikołaja Erdmana w reżyserii Marka Fiedora (2004) i Olga w przygotowanym przez Domalika widowisku o zbędnym człowieku "Obłom-off" Michaiła Ugarowa, współczesnej wariacji na temat XIX-wiecznej powieści Iwana Gonczarowa (2005). Wzięła udział w wyrafinowanym, dopracowanym w każdym aktorskim geście przedstawieniu Roberta Wilsona - "Kobiecie z morza" Susan Sontag na podstawie dramatu Henryka Ibsena (2005); grała w nim dwie role - główną postać - Ellidę (na zmianę z Danutą Stenką) oraz Bolette, w którą wcielała się także Dominika Ostałowska.
Sprawdziła się w sztukach współczesnego francuskiego dramatopisarza Erica Assousa, wystawianych w warszawskim Teatrze Scena Prezentacje przez Romualda Szejda - jako Ona w "Diabelskim młynie", przedstawieniu o intrygującym damsko-męskim układzie (2006) i Jeanne w opowiadającej o małżeńskiej zdradzie "Niebezpiecznej grze" (2010). Z powodzeniem grała również w broadway'owskiej komedii Neila Simona "Bożyszcze kobiet" w reżyserii Cezarego Morawskiego na deskach Teatru Syrena w Warszawie (2007). W 2011 roku wystąpiła z kolei w klasycznym repertuarze w roli Księżniczki w "Cydzie" Pierre'a Corneille'a w hieratycznym, operowym widowisku w reżyserii Ivana Alexandre'a (2011, Teatr Polski w Warszawie). W ostatnich latach grywałą głównie w rozrywkowych przedstawieniach w teatrach Komedia ("Zwariowana terapia" Christophera Duranga, 2015) i 6. Piętro. ("Bóg mordu" Yasminy Rezy, 2012 i "Czechow żartuje!", 2013).
Grała w Teatrze Telewizji - była Winnie, żoną podwójnego agenta w "Tajnym agencie" według powieści Josepha Conrada przygotowanym przez Krzysztofa Zaleskiego (2005), wcieliła się w jedną z głównych ról w tragikomedii o współczesnej polskiej rodzinie, debiucie dramaturgicznym Krzysztofa Czeczota - "Bezładzie" w reżyserii Witolda Adamka (2006).
Brała także udział w przedstawieniach muzycznych o różnej stylistyce. Można ją było oglądać jako tytułową Pannę Tutli Putli w musicalu z librettem na motywach dramatu Witkacego, muzyką Janusza Stokłosy, w choreografii i inscenizacji Janusza Józefowicza (2004, Teatr Studio Buffo w Warszawie). Zagrała główną rolę Zerzabelli w "Paradach" Jana Potockiego w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego (2005, Teatr Syrena w Warszawie). Jednocześnie śpiewała w kameralnym przedstawieniu z piosenkami Jana Kaczmarka "Album rodzinny" według scenariusza i w reżyserii Adama Opatowicza i Jacka Poniedzielskiego (2007, Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie). Powoli rozwijała się też jej kariera muzyczna. Aktorka śpiewa z zespołem Machina del Tango, wspólnie z Andrzejem Krzywym nagrała piosenkę na płytę De Mono "No Stress" (2010), w 2010 roku wygrała Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Rok później ukazała się jej debiutancka płyta "Już nie zapomnisz mnie" składająca się z kompozycji Henryka Warsa. W 2014 roku wraz z Machina del Tango wydała płytę "Tango va banque - tanga filmowe".
Aktorkę można oglądać na małym i dużym ekranie. Od 2002 roku w telenoweli "Złotopolscy" (1997-2010) występowała jako starszy posterunkowy Kalina Fatalska, postać żony gangstera stworzyła w "Świadku koronnym" w reżyserii Jarosława Sypniewskiego, Jacka Filipiaka i Michała Gazdy (2007) oraz w wersji serialowej tego filmu - "Odwróconych" (2007). Wcieliła się w jedną z głównych ról w serialu "Naznaczony" (2009). Grała w kinowych opowieściach o damsko-męskich rozgrywkach - "Testosteronie" w reżyserii Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza (2007); w "Lejdis" w reżyserii Koneckiego (2008) wystąpiła jako inteligentna i bezwzględna Korba; twardą, przebojową dziennikarką była w "Randce w ciemno" Wojciecha Wójcika (2009). Postać kobiety sukcesu pokazała w głównej roli Amy w "Nigdy nie mów nigdy" Wojciecha Pacyny (2009). Grała Magdę w serialu opowiadającym o świecie bogatych, niezależnych kobiet "Klubie szalonych dziewic" (2010). Pojawiła się zresztą w bardzo wielu popularnych serialach - od "M jak miłość" po "Na dobre i na złe", od "Prawa Agaty" po "Barwy szczęścia". W ostatnich latach pojawiła się m.in. w "Kamieniach na szaniec" Roberta Glińskiego (2014) i "Anatomii zła" Jacka Bromskiego (2015)
"Przyzwyczaiłam się do tych postaci i dobrze się z nimi czuję - mówiła aktorka o typie ról, z którymi się do tej pory mierzyła. - Rzeczywiście wbrew urodzie grywam kobiety silne, często zdeterminowane. I nie muszę dodawać, że marzę o propozycji, która byłaby ich zaprzeczeniem. Chciałabym wreszcie zagrać kobietę delikatną, wiotką, taką nawet, która nie do końca wie, czego chce. To byłoby wyzwanie." ("Rzeczpospolita", "TV Magazyn", 11.02.2011).
Nagrody:
- 2010 - Złoty Samowar, 1. nagroda na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze
- 2011 - Róża Gali - nagroda specjalna za działalność charytatywną
Autor: Monika Mokrzycka-Pokora, luty 2012, aktualizacja: NMR, maj 2016.
Opracował: JRK