Swoją karierę rozpoczynał na początku lat 90-tych od tworzenia ścieżek muzycznych do wydawanych na komputery Amiga dem – tworzonych przez amatorskie grupy efektownych pod względem audiowizualnym programów, mających przekraczać ograniczenia narzucane przez sprzęt, na którym powstawały. Skorupa zajął się tego rodzaju twórczością jako nastolatek, a w kwestii muzyki był samoukiem – zajął się nią, bo grupa, do której chciał dołączyć, potrzebowała właśnie muzyka. Szybko stał się rozpoznawalną postacią polskiej demosceny i postanowił zacząć pracować również nad grami komputerowymi. Pierwszą ścieżkę dźwiękową stworzył dla gry "Za żelazną bramą" (1995) – odważnej próby stworzenia gry na Amigę z widokiem z oczu bohatera, mogącej konkurować z produkcjami z mocniejszych już wówczas komputerów PC.
W pełni profesjonalna kariera Skorupy zaczyna się od współpracy z wrocławską firmą Leryx Longsoft, dla której stworzył ścieżki dźwiękowe m.in. do serii "Lew Leon" oraz gry "Clash" (chociaż gry powstawały na komputery PC, Skorupa wciąż komponował na Amidze). Młody kompozytor szybko przeniósł się jednak do Warszawy, żeby udźwiękawiać gry jednego z najważniejszych wówczas polskich producentów gier – firmy Metropolis, założonej przez Adriana Chmielarza i Grzegorza Miechowskiego. Skorupa tworzył muzykę do najważniejszych przebojów Metropolis, takich jak "Gorky 17" czy "Książę i Tchórz". Współpracował również z kolejną firmą Chmielarza – People Can Fly. Jest odpowiedzialny za stronę dźwiękową gry "Painkiller" (2004), jednej z pierwszych polskich gier wideo, które odniosły wielki sukces na skalę międzynarodową. W tym przypadku bardzo ważna była nie tylko muzyka, ale również stworzone przez Skorupę – i bardzo mocno docenione zarówno przez graczy, jak i recenzentów – efekty dźwiękowe.
Prawdziwym przełomem w twórczości Skorupy jest jednak ścieżka dźwiękowa do pierwszej części trylogii "Wiedźmin" (2007) firmy CD Projekt Red, którą skomponował wspólnie z Pawłem Błaszczakiem. Słychać w niej ogromną rozpiętość stylistyczną – swobodnie porusza się między konwencjami monumentalnej muzyki filmowej i słowiańskiego folku. Tytułowy motyw szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów muzyki z gier wideo, powracającym później w trzeciej części serii. Recenzent serwisu RPGFan pisał, że muzyka z pierwszego "Wiedźmina" to "epokowe osiągnięcie", w wielu miejscach porównywalne z twórczością jednego z najbardziej znanych kompozytorów muzyki do gier wideo – Jeremy’ego Soule’a, a portal IGN przyznał "Wiedźminowi" nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową roku 2007. Skorupa jest również współautorem muzyki do gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów". Praca nad nią była dla Skorupy ważna pod jeszcze jednym względem. Film rozpoczynający grę powstawał w Platige Image (reżyserował go Tomasz Bagiński). Efektem dobrej współpracy z Platige było zaangażowanie Skorupy do kolejnych produkcji związanych z tym studiem artystów. Skorupa komponował m.in. muzykę do "Arki i Dziedzictwa" Grzegorza Jonkajtysa oraz "Kinematografu" Bagińskiego. Stworzył też ścieżkę dźwiękową do stworzonego dla Muzeum Powstania Warszawskiego filmu "Miasto Ruin". W roku 2017 na festiwalu Pixel Heaven Adam Skorupa otrzymał nagrodę Golden Pixel za wyjątkowy wkład w rozwój polskiej branży gier wideo.
Autor: Paweł Schreiber, sierpień 2017