Content anchor

Tzadik Poznań Festival

Gdzie: 

Stary Rynek 52 b
Poznań, Polska

Brak przypisanych miejsc.

Poznański Tzadki Festival jest przeglądem nowoczesnej sztuki czerpiącej inspiracje z kultury żydowskiej. Od 7 lat można tu posłuchać muzyki spod znaku neo-klezmer czy radical jewish culture a także obejrzeć filmy związane z tematyką żydowską.

Wśród goszczących tu artystów nie zabrakło gwiazd nowojorskiej awangardy na czele z Johnem Zornem i jego kwartetem Masada, Uri’ego Cane’a, Jamiego Safta, Joe McPhee, Marak Feldmana, Grega Cohena, Bena Perowsky'ego jak i projektów specjalnie przygotowanych na festiwal polskich artystów: Raphaela Rogińskiego, Wacława Zimpla, Daktari czy Meadow Quratet.

Tzadik Poznań Festival to także działalność wydawnicza. Dotąd ukazały się następujące festiwalowe płyty: Mikołaj Trzaska Ircha Clarinet Quintet with Joe McPhee [Mikołaj Trzaska / Wacław Zimpel / Paweł Szamburski / Michał Górczyński / Joe McPhee] „Lark Uprising” z 2010 roku Perry Robinson / Wacław Zimpel / Michael Zerang / Raphael Rogiński „Yemen – Music Of The Yemenite Jews” z 2012 roku.

Nazwa: Tzadik Poznań Festival
http://tzadikpoznanfestival.pl/
Organizator: Stowarzyszenie Multikulti
Dyrektor artystyczny: Tomasz Konwent
Miejsce: Poznań
Czas: lipiec/sierpień
Stylistyka: jewish music, contemporary jazz, avant-garde, chamber music

Kontakt:
Stowarzyszenie MULTIKULTI
Stary Rynek 52 b
61-772 Poznań
telefon: +48 618557103
email: [email protected]
Dyrektor generalny: Tomasz Konwent [email protected]
Dyrektor muzyczny: Wawrzyniec Mąkinia [email protected]

Bieżące wydarzenia

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:
Iwan Wyrypajew podczas próby w Teatrze Studio w Warszawie, 2013, fot. Adam Lach/Napo Images/Forum

Kto rzucił wyzwanie teatralnej rutynie, a kto mierzył się z legendą "Dziadów"? W Culture.pl przypominamy sylwetki zagranicznych reżyserów i ich ważnych polskich realizacji. Czytaj dalej about: Od Wyrypajewa do Wilsona - zagraniczni reżyserzy na polskich scenach

Wojciech Młynarski, "Od oddechu do oddechu"

Obszerny wybór wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego "Od oddechu do oddechu" daje wyobrażenie o skali i mocy jego pióra. Większość tych tekstów znamy z perfekcyjnej interpretacji samego autora, jednak dopiero w skupionym czytaniu ujawniają swoje nieprzeciętne walory literackie. Czytaj dalej about: Wojciech Młynarski, "Od oddechu do oddechu"

Piotr Orzechowski, fot. Adam Golec

Piotr Orzechowski, pianista znany pod pseudonimem Pianohooligan, opowiada o elektrycznym fortepianie Rhodesa, z którym wystąpi na Festiwalu Prawykonań w Katowicach, o ''Dziadach'' Mickiewicza (i Orzechowskiego) i o miejscu, w którym znajduje się jazz w XXI wieku. Czytaj dalej about: Piotr Orzechowski: Muzyka nas interpretuje [WYWIAD]

Grafika promująca wydarzenie "Wystawiajmy się!", fot. IAM

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla projektantów do projektu "Wystawiajmy się!". Zgłoszenia można wysyłać do dnia 7 kwietnia 2017. Czytaj dalej about: "Wystawiajmy się!" 2017

"Nibyland", fot. Adam Lach/NAPO Images, dzięki uprzejmości fotografa

"Nibyland" to nieco baśniowa opowieść o życiu mieszkańców Wrześni. Ekspresyjnym czarno-białym fotografiom Adama Lacha towarzyszą poezje 12-letniej Nadii Smolarkiewicz. Czytaj dalej about: Adam Lach, "Nibyland"

Artur Grottger, "Żałobne wieści”"z cyklu "Polonia",  1863, kredka na kartonie, fot. domena publiczna

Pięć płaczących kobiet, ranny powstaniec styczniowy i chłopiec. W szlacheckim dworku rozgrywa się kameralna scena współtworząca – wraz z pozostałymi dziewięcioma kartonami cyklu Polonia (1863) – wizję powstania styczniowego utrwaloną w twórczości Artura Grottgera. Czytaj dalej about: Artur Grottger, "Żałobne wieści" z cyklu "Polonia"

Scena z przedstawienia "Dulcynea" w reżyserii Adama Frankiewicza, fot. Bogumił Gudalewski

- My, lalkarze wciąż staramy się łamać stereotyp, że nasz teatr dedykowany jest dla widzów niedorosłych - mówi Jacek Malinowski, dyrektor Białostockiego Teatru Lalek. W Culture.pl zapraszamy na multimedialny spacer po labiryncie lalek. Każda jest wyjątkowa i każda ma swoją historię. Czytaj dalej about: W labiryncie lalek: multimedialny spacer po Białostockim Teatrze Lalek