Content anchor

"Miłość na Krymie"


Scena z przedstawienia "Miłość na Krymie", reżyseria: Jerzy Jarocki, 2007, Teatr Narodowy w Warszawie. Na zdjęciu: Małgorzata Kożuchowska, Anna Seniuk i Jolanta Fraszyńska, fot. Stefan Okołowicz / Teatr Narodowy
Scena z przedstawienia "Miłość na Krymie", reżyseria: Jerzy Jarocki, 2007, Teatr Narodowy w Warszawie. Na zdjęciu: Małgorzata Kożuchowska, Anna Seniuk i Jolanta Fraszyńska, fot. Stefan Okołowicz / Teatr Narodowy

Jerzy Jarocki pracuje nad Miłością na Krymie Sławomira Mrożka. Premiera w Teatrze Narodowym 13 stycznia.

Jerzy Jarocki wielokrotnie wystawiał dramaty Mrożka. Zrealizował m.in. Rzeźnię (1975), Garbusa (1975), Pieszo (1981) i Portret (1988). Teraz sięga po jeden z jego ostatnich tekstów dramatycznych - komedię tragiczną Miłość na Krymie, która nawiązuje do twórczości Antoniego Czechowa. Losy bohaterów Miłości... w epickiej sztuce pokazane są w długiej perspektywie czasowej. Akcja rozpoczyna się na początku wieku, a kończy w czasach współczesnych. Nostalgia i smutek przeplata się tutaj z humorem, a w tle rozgrywają się wydarzenia polityczne z burzliwej historii Rosji - od czasów przedrewolucyjnych, poprzez istnienie imperium sowieckiego aż po jego rozpad.

 

  • Sławomir Mrożek, Miłość na Krymie, reżyseria: Jerzy Jarocki, scenografia: Jerzy Juk-Kowarski, choreografia: Tomasz Tworkowski, muzyka: Stanisław Radwan, występują: Paweł Paprocki, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Janusz Gajos, Anna Seniuk, Mariusz Bonaszewski, Jolanta Fraszyńska, Barbara Horowianka, Jerzy Radziwiłowicz, Grzegorz Małecki, Mirosław Konarowski, Arkadiusz Janiczek, Waldemar Kownacki, Robert Jarociński, Marcin Przybylski, Modest Ruciński / Grzegorz Toporowski / Arkadiusz Świnoga, Iwona Katarzyna Pawlak, Jacek Mikołajczak, Monika Szulczyńska, Wojciech Kowalewski. Premiera w Teatrze Narodowym w Warszawie 13 stycznia 2007 roku.
 
Culture.pl

Tagi: sławomir mrożekteatr narodowy w warszawiejerzy jarockianna seniukmiłość na krymie

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse

Zobacz także: