Projekt jest jednym z elementów filaru programowego Instytutu Adama Mickiewicza "Lem i myślenie o przyszłości", którego celem jest promocja twórczości Stanisława Lema oraz polskiej myśli futurologicznej wśród zagranicznych odbiorców. Instalację podczas Gwangju Design Biennale będzie można oglądać od 1 września do 31 października 2021 roku.
Organizator: Instytut Adama Mickiewicza
Kurator: infuture.institute (Natalia Hatalska, Olga Jankowska, Zuzanna Bonecka, Marek Gawdzik, Aleksandra Kulińska, Aleksandra Trapp)
Artystka: Marta Flisykowska
Koordynacja: Olga Jankowska
Wsparcie technologiczne: Stowarzyszenie Robotyków SKALP (Mateusz Dyrda, Patrycja Matejek, Mateusz Witka- Jeżewski, Rafał Rzeczkowski)
Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której celem jest budowanie trwałego zainteresowania polską kulturą na świecie. Instytut współpracuje z partnerami zagranicznymi i inicjuje międzynarodową wymianę kulturalną w dialogu z odbiorcami, w zgodzie z założeniami polskiej polityki zagranicznej. Instytut zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Izraelu, Niemczech, Turcji, USA, Kanadzie, Australii, Maroku, na Ukrainie, Litwie, Łotwie, a także w Chinach, Japonii i Korei. W ramach dotychczas zrealizowanych działań Instytut zaprezentował 38 strategicznych programów, które obejrzało 60 milionów widzów. Organizatorem Instytutu Adama Mickiewicza jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
infuture.institute to instytut forecastingowy, który definiuje najważniejsze trendy, opisuje je i wskazuje ich konsekwencje. Instytut monitoruje i analizuje wszystkie czynniki, które mogą wywołać fundamentalne zmiany w poszczególnych kategoriach w określonej perspektywie czasowej (krótko-, średnio- i długoterminowej). Instytut badań nad przyszłością został powołany przez Natalię Hatalską. Tworzą go: futuryści i trendwatcherzy, antropologowie, psychologowie, socjologowie, kulturoznawcy i inni badacze (Olga Jankowska, Zuzanna Bonecka, Marek Gawdzik, Aleksandra Kulińska, Aleksandra Trapp).
Marta Flisykowska – artystka, badaczka i wykładowczyni. Zajmuje się designem eksperymentalnym, pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Interesuje ją pierwiastek ludzki w polu działania techniki, ważna dla niej jest intuicja i wyobraźnia. Wykorzystuje swoją fascynację kosmosem i futurologią w projektach, wystawach i publikacjach. Za część technologiczną instalacji odpowiedzialne było Stowarzyszeniem Robotyków SKALP.