Poniemiecki bunkier był po wojnie piwnicą win, pracownią rzeźbiarską i ceramiczną Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, zakładem krawieckim, a od 1992 roku galerią istniejącą pod nazwą Międzynarodowe Centrum Sztuki - Fundacja "Spotkanie i Tworzenie". W 1998 galeria zakończyła swoją działalność. Ten wyjątkowy budynek udało się jednak utrzymać dla sztuki. W 1999 odremontowano go i poczyniono niezbędne prace adaptacyjne.
W tym samym roku rozpoczęło swoja działalność Centrum Sztuki Współczesnej "Inner Spaces" Multimedia, wywodzące się z corocznych festiwali sztuk wizualnych organizowanych od siedmiu lat pod tą sama nazwą. Wystawa Mediacje zainicjowała nowy etap w historii miejsca, które nie jest ani galerią państwową, ani prywatną ani autorską. Idea Michaela Kurzwelly'ego, poprzedniego inicjatora tego miejsca z jego "okresu pionierskiego" jest kontynuowana. Jest to miejsce otwarte na działanie i sztukę poszukujące odpowiedzi na pytanie: jaki jest sens miejsca dla sztuki? Jaką rzeczywistość prezentuje sztuka?
Galeria jest otwarta na współpracę z kuratorami z Polski i z zagranicy. Prezentuje sztukę profesjonalną, odważną, multimedialną. Kontynuowana jest nadal coroczna impreza cykliczna Festiwal Inner Spaces Multimedia. W 2001 odbyła się jego 9. edycja. Odbywają się tu cykliczne Spotkania Artystyczne twórców młodego pokolenia oraz prezentacje Dyplomów Artystycznych Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Prezentowane dyscypliny: malarstwo, rysunek, rzeźba, instalacja, sztuka obiektu, fotografia, sztuka wideo, inne media sztuka komputerowa, sztuka dźwięku, performance.
Galeria nie prowadzi działalności wystawienniczej od listopada 2007 roku.
Galeria If Museum "Inner Spaces"
ul. Jackowskiego 5/7
60-508 Poznań
Tel: (+48 61) 662 86 59, (+48) 693 09 70 17
Email: innerspaces@videa.com.pl