Galeria Dizajn to „pokojowo” zaaranżowana przestrzeń i synteza obu szkół projektowania, gdzie wspólnymi siłami – polskimi i czechosłowackimi – przedstawiony zostanie dorobek materialny i kulturowy tamtego czasu. Dom, moda, typografia, przedmioty codziennego użytku, architektura, motoryzacja, kosmos – słowem, najbliższe otoczenie człowieka, a więc „pokój” rozumiany w sposób dosłowny. Pokój zostanie umeblowany nie tylko przez kolekcjonerów-kuratorów, ale również przez widzów, którzy przyniosą przedmioty z tamtego okresu znalezione w swoich domach.
W mnogości wizualnej, inspiracji i kopii wystawa pozwala na dokonanie swoistej inwentaryzacji dizajnu tamtych lat i podsumowanie tego okresu.
Wernisaż odbędzie się w piątek 06.12.2013 o godz. 18.00 galeria Szkła i Ceramiki (pl. Kościuszki 9/10) i godz. 19.30 galeria Dizajn (ul. Świdnicka 2-4).
Źródło: materiały prasowe, www.bwa.wroc.pl, oprac. MG, 21.11.2013