Content anchor

LXMP oraz MITCH&MITCH na festiwalach muzycznych w Brazylii

Gdzie: 
Brazylia
Rua Vergueiro, 1000 - Paraíso
Săo Paulo
Kiedy: 
24lis'16
26lis'16
Przeczytaj w innym języku
LXMP, fot. materiały promocyjne zespołu

LXMP, fot. materiały promocyjne zespołu

Polskie zespoły będą jedną z głównych atrakcji dwóch nadchodzących festiwali muzycznych w Brazylii: Festiwalu Antimatéria w Rio de Janeiro  oraz Festiwalu Música Estranha w São Paulo. Partnerem obu wydarzeń jest Culture.pl w ramach programu prezentacji kultury polskiej w Brazylii w 2016.

Festival Antimátéria to przegląd różnorodnych gatunków muzyki, od afrobeat po noise i progresywny rock. W tym roku, w dniach 24-27 listopada w Rio de Janeiro organizowana jest druga edycja wydarzenia.  Z kolei Festival Musica Estranha organizowany jest już od czterech lat w São Paulo i skupia się na prezentowaniu artystów nieszablonowych, przekraczających granice gatunków muzycznych, nie bojących się eksperymentów i poszukujący nowych środków wyrazu. Czwarta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 24-26 listopada.

Na festiwalu zostaną zaprezentowane efekty rezydencji muzycznych LXMP oraz Mitch&Mitch realizowanych w Brazylii we współpracy z Centro Cultural São Paulo. W wyniku współpracy pomiędzy   LXMP oraz wybitnym awangardowym perkusistą japońskim- Tatsuyta Yoshida powstał projekt Solo Ruins, który będzie zaprezentowany w São Paulo. Z kolei Mitch&Mitch nagrał w Brazylii 10 oryginalnych utworów ze znanym brazylijskim muzykiem, kompozytorem i multi-instrumentalistą- Kassinem, z którym pierwszy raz zespół spotkał się trzy lata wcześniej przy okazji koncertów w Rio de Janeiro.

Koncerty w ramach Festival Antimatéria:

24/11 (czwartek)
20.00 Tatsuya Yoshida + LXMP (miejsce: Audio Rebel)
25/11 (piątek)
20.00 Mitch & Mitch & Kassin (miejsce: Audio Rebel)

Koncerty w ramach Festival Música Estranha:
26/11, (sobota)
21.00  Kassin + Mitch & Mitch (Miejsce: Centro Cultural São Paulo, Sala Adoniran Barbosa)
00.30  Tatsuya Yoshida + LXMP (Miejsce: Trackers)

Więcej informacji: musicaestranha.me

LXMP to duet rodem z Warszawy, tworzą go Macio Moretti (perkusja, syntezatory) i Piotr Zabrodzki (bass, sentyzatory). Kiedy Moretti i Zabrodzki spotykają się na scenie, znikają wszelkie różnice gatunkowe, a wszelkie sprzeczności estetyczne tracą znaczenie. Ich muzyka to szaleńcza podróż, w której spotykają się jazz, muzyka improwizowana, noise'owy chaos i  muzyka popularna.

 

 

Mitch & Mitch to polski zespół muzyczny działający od 2002 roku. Grupę założyli Bartek "Magneto" Tyciński i Macio Moretti, którzy początkowo występowali w duecie. Od 2007 r. zespół rozszerzył skład do dziewięciu osób, by wykonać na żywo podkład muzyczny do niemego, amerykańskiego filmu z roku 1925, zatytułowanego "Zaginiony świat".

 

FESTIVAL ANTIMATÉRIA – 24-27 listopada 2016 - Rio de Janeiro

Realizacja: Pedro Azevedo, Mariana Mansur e Bernardo Oliveira
Kurator: Pedro Azevedo e Bernardo Oliveira
Partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza, Festival Música Estranha e Casa Rio

FESTIVAL MUSICA ESTRANHA -24-26 listopoda 2016 -  São Paulo

Realizacja:  ÁguaForte Produções, Fundação Nacional de Artes – Funarte e Governo Federal.
Kurator: Thiago Cury
Partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza,  Institut Français, French Bureau, Sacem e Spedidam.

 
Źródło: IAM, opr. md
Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:
Budynek Liberty Corner na ul. Mysiej 2, na miejscu rozebranego budynku cenzury - Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk, fot. Wojciech Kryński/FORUM

"Prawo o cenzurze nie jest prawem, tylko środkiem policyjnym. I jest to zły środek policyjny, bo nie osiąga tego, co zamierzono, a osiąga to, czego nie zamierzono" [Karol Marks, 1842]. Wiek później nasze władze, z marksistowskim podglebiem, miały urząd, który równie "nieprawomyślnego" stwierdzenia nie dopuściłby do druku. Czytaj dalej about: Cenzura a kultura

Wojciech Nowicki, "Zofia Rydet. Zapis socjologiczny 1978-1990", okładka

Album "Zofia Rydet. Zapis socjologiczny 1978-1990" to efekt karkołomnej próby syntezy dwunastu lat pracy pierwszej damy polskiej fotografii dokumentalnej w jednym woluminie. Wojciech Nowicki, który podjął się tego zadania z ponad 20 tys. negatywów wybrał dwieście kadrów, ułożył je w określonym porządku i opatrzył wstępem. Czytaj dalej about: Wojciech Nowicki, "Zofia Rydet. Zapis socjologiczny 1978-1990"

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że obowiązująca w PRL cenzura była zaprzeczeniem przyrodzonej każdemu obywatelowi swobody wypowiedzi. W pierwszej linii walki z tą instytucją byli, oczywiście, ludzie kultury. Literaci, filmowcy, artyści teatru, plastycy podejmowali z nią swoistą grę. Czytaj dalej about: Gra twórców z cenzurą