Content anchor

Diamentowa Batuta dla Stanisława Skrowaczewskiego

Kiedy: 
9sty'09
9 stycznia 2009 roku, Stanisław Skrowaczewski - polski kompozytor i dyrygent - zostanie uhonorowany Diamentową Batutą, nagrodą muzyczną przyznawaną przez Zarząd Polskiego Radia. Uroczystość odbędzie się w Katowicach, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Stanisław Skrowaczewski otrzyma Diamentową Batutę podczas uroczystego koncertu, na którym poprowadzi Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia. W programie znajdą się Interludium Witolda Lutosławskiego, Fantazja Il Piffero della Notte na flet i orkiestrę Stanisława Skrowaczewskiego (z udziałem Roswithy Staege w partii solowej) oraz III Symfonia "Eroica" Ludwiga van Beethovena.

Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia o godz. 19.30. W przerwie rozmowę ze Stanisławem Skrowaczewskim przeprowadzi Anna Skulska.

Diamentowa Batuta jest nagrodą indywidualną przyznawaną przez Zarząd Polskiego Radia "za wybitne kreacje artystyczne, rozsławianie muzyki polskiej w kraju i za granicą oraz przybliżanie jej milionom słuchaczy Polskiego Radia".

Dotychczasowi laureaci Diamentowej Batuty:
Jan Krenz i Stefan Rachoń (1995 r.), Stanisław Wisłocki (1997 r.), Antoni Wit (1998 r.), Krzysztof Penderecki (2003 r.), Kazimierz Kord i Stefan Stuligrosz (2005 r.), Jerzy Maksymiuk (2006 r.), Jerzy Semkow (2008 r.).

Informacja nadesłana

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:
"Emilia: meble, muzeum, modernizm", okładka książki

O warszawskiej Emilce – pierwotnie o sklepie meblowym, a do połowy maja siedzibie warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej – opowiada album "Emilia: meble, muzeum, modernizm". Wśród jej autorów znaleźli się m.in. wicedyrektor Muzeum Marcel Andino Velez i fotografka Maja Wirkus.Czytaj więcej »

Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej pod przewodnictwem Jerzego Stuhra doceniła dramatopisarkę za "Sprawę Gorgonowej", sztukę wyreżyserowaną przez Wiktora Rubina na scenie krakowskiego Starego Teatru. Czytaj więcej »

Kazimierz Pochwalski, "Portret Henryka Sienkiewicza", 1915, fot. Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Projekcja filmu "W pustyni i w puszczy", nakręconego na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza, zainaugurowała 29 maja 2016 w Wilnie obchody Roku Henryka Sienkiewicza na Litwie. Czytaj więcej »

Magda Kochanowska, kuratorka wystawy polskiego dizajnu "Piękno i pragmatyzm | Pragmatyzm i piękno" na XXI Triennale w Mediolanie

Z Magdaleną Kochanowską, kuratorką wystawy "Piękno i pragmatyzm", zorganizowaną przez Instytut Adama Mickiewicza na XXI Triennale Designu w Mediolanie, rozmawia Agnieszka Sural. Czytaj więcej »

Marcin Wroński, "Portret wisielca", okładka książki

Ósma część serii z komisarzem Maciejewskim: a) pokazuje, że Marcin Wroński wciąż rozwija się jako pisarz, a nie tylko pisarz kryminałów; b) jest bardziej portretem wzmagającego się nacjonalizmu sanacyjnej II RP, niż standardową produkcją typu "kto zabił?".Czytaj więcej »

Instalacja muzyczna dla miast stworzona przez kompozytora Rafała Zapałę. Sensorium ma interdyscyplinarny charakter, łączy obszar artystyczny z dziedziną naukowo-badawczą z zakresu eksperymentalnej psychologii i technologii.Czytaj więcej »

Roman Polański na planie filmu "Piraci", 1986., fot. Everett Collection / East News

Roman Polański odebrał podczas 9. Festiwalu Muzyki Filmowej odznakę 50-lecia Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W ten sposób honorowani są twórcy, którzy rozsławili film polski w świecie. Czytaj więcej »

Alexandra Maria Lara i Edward Hogg w "Imagine", reż. Andrzej Jakimowski, fot. Kino Świat

"80 milionów" Waldemara Krzystka, "Ida" Pawła Pawlikowskiego i "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego - m.in. te polskie filmy już od czerwca będą pokazywane na pokładach ponad 100 samolotów Lufthansy. Czytaj więcej »