Content anchor

Buslav na Westway Lab Festival

Gdzie: 
Portugalia
Av. Dom Afonso Henriques 701
Guimarães
Kiedy: 
27mar'17
8kwi'17
Buslav, fot. Krzysztof Kuczyk/Forum

Westway Lab to organizowany od 2014 festiwal muzyki aktualnej. Jest częścią sieci European Talent Exchange Programme. Buslav - Tomasz Busławski - weźmie udział w towarzyszącej wydarzeniu rezydencji artystycznej, trwającej od 27 marca do 4 kwietnia, która zakończy się koncertem. Efekty kilkudniowej współpracy z lokalnym artystą będzie można usłyszeć na ich wspólnym koncercie 5 kwietnia 2017.

Z każdą edycją formuła festiwalu rozszerza się, przez co aktualnie wydarzenie jest rozpoznawalne nie tylko w Portugalii, lecz również w całej Europie. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 5-8 kwietnia 2017.

Festiwalowi towarzyszy program rezydencji, realizowany w Centro de Criação de Candoso w Guimarães. W tym roku jednym z zaproszonych rezydentów jest Buslav. Wraz z pozostałymi uczestnikami programu artysta stworzy materiał, który zostanie zaprezentowany festiwalowej publiczności 5 kwietnia. W przedostatnim dniu festiwalu, 7 kwietnia, Buslav, wraz ze swoim zespołem, zaprezentuje materiał autorski.

Udział artysty w rezydencji jest bezpośrednim efektem jego występu na tegorocznym Eurosonic Noorderslag - najważniejszym festiwalu showcase’owym w Europie.

Rezydencja artystyczna Buslava:

27 marca - 4 kwietnia 2017 

Miejsce: Centro de Criação de Candoso, Guimarães, Portugal

Showcase:

5 kwietnia 2017, 22:15

Miejsce: Centro Cultural Vila Flor, Café Concerto, Guimarães, Portugal

Koncert zespołu Buslav:

7 kwietnia 2017, 23:00

Miejsce: Centro Cultural Vila Flor, Café Concerto, Guimarães, Portugalia

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.westwaylabfestival.com. Partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza. Rezydencję wspiera program Luzytania oraz Don't Panic! We're from Poland.

Więcej o programie Don't Panic! We're from Poland:

Źródło: materiały własne; opr. AJS; 20.03.17

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:
Iwan Wyrypajew podczas próby w Teatrze Studio w Warszawie, 2013, fot. Adam Lach/Napo Images/Forum

Kto rzucił wyzwanie teatralnej rutynie, a kto mierzył się z legendą "Dziadów"? W Culture.pl przypominamy sylwetki zagranicznych reżyserów i ich ważnych polskich realizacji. Czytaj dalej about: Od Wyrypajewa do Wilsona - zagraniczni reżyserzy na polskich scenach

Wojciech Młynarski, "Od oddechu do oddechu"

Obszerny wybór wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego "Od oddechu do oddechu" daje wyobrażenie o skali i mocy jego pióra. Większość tych tekstów znamy z perfekcyjnej interpretacji samego autora, jednak dopiero w skupionym czytaniu ujawniają swoje nieprzeciętne walory literackie. Czytaj dalej about: Wojciech Młynarski, "Od oddechu do oddechu"

Piotr Orzechowski, fot. Adam Golec

Piotr Orzechowski, pianista znany pod pseudonimem Pianohooligan, opowiada o elektrycznym fortepianie Rhodesa, z którym wystąpi na Festiwalu Prawykonań w Katowicach, o ''Dziadach'' Mickiewicza (i Orzechowskiego) i o miejscu, w którym znajduje się jazz w XXI wieku. Czytaj dalej about: Piotr Orzechowski: Muzyka nas interpretuje [WYWIAD]

Grafika promująca wydarzenie "Wystawiajmy się!", fot. IAM

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla projektantów do projektu "Wystawiajmy się!". Zgłoszenia można wysyłać do dnia 7 kwietnia 2017. Czytaj dalej about: "Wystawiajmy się!" 2017

"Nibyland", fot. Adam Lach/NAPO Images, dzięki uprzejmości fotografa

"Nibyland" to nieco baśniowa opowieść o życiu mieszkańców Wrześni. Ekspresyjnym czarno-białym fotografiom Adama Lacha towarzyszą poezje 12-letniej Nadii Smolarkiewicz. Czytaj dalej about: Adam Lach, "Nibyland"

Artur Grottger, "Żałobne wieści”"z cyklu "Polonia",  1863, kredka na kartonie, fot. domena publiczna

Pięć płaczących kobiet, ranny powstaniec styczniowy i chłopiec. W szlacheckim dworku rozgrywa się kameralna scena współtworząca – wraz z pozostałymi dziewięcioma kartonami cyklu Polonia (1863) – wizję powstania styczniowego utrwaloną w twórczości Artura Grottgera. Czytaj dalej about: Artur Grottger, "Żałobne wieści" z cyklu "Polonia"