13. FESTIWAL KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Tegoroczna edycja Festiwalu Kompozytorów Polskich będzie poświęcona Janowi Ignacemu Paderewskiemu oraz jubileuszowi 75-lecia Henryka Mikołaja Góreckiego.

Wystąpią m.in.: Izabella Kłosińska, Iwona Hossa, Adam Kruszewski, Mirosław Jacek Błaszczyk, Karol Radziwonowicz oraz zespoły - Bielska Orkiestra Kameralna, Filharmonicy Śląscy, Chór Resonans con Tutti, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Kwartet Wilanów i Chór Filharmonii Śląskiej.

Festiwalowa publiczność obecna będzie na pierwszym w Polsce wykonaniu utworu QUASI UNA FANTASIA NA SMYCZKI SYMFONICZNE OP. 78 Henryka Mikołaja Góreckiego. Ponadto po raz pierwszy w Bielsku-Białej wykonana zostanie II SYMFONIA tego kompozytora.

www.bck.bielsko.pl

Facebook Twitter Reddit Share
envelope culture

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.
  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:

Jak kiedyś wyglądały ulice miast? Jak ubierali się zwykli ludzie? Jak dawniej bawiły się dzieci? Czytaj więcej »

Na Uniwersytecie McGill w Montrealu otwarta została wystawa "Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom". Ekspozycja będzie prezentowana do 8 stycznia 2016 r. Czytaj więcej »

Jems Architekci, Nowy budynek warszawskiej ASP, fot. materiały promocyjne

Wystawa "Coming out" prezentuje najlepsze prace dyplomowe studentów warszawskiej ASP z 2015 roku. Czytaj więcej »

Wojciech Kilar, fot. Piotr Małecki / Forum

Pierwsza biografia jednego z najpopularniejszych polskich kompozytorów i twórców muzyki filmowej - Wojciecha Kilara.Czytaj więcej »

Agnieszka Holland na VI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, 1979, fot. Jerzy Kośnik / Forum

Film Agnieszki Holland z 1971 roku. Jeden z najbardziej przygnębiających portretów późnego PRL-u: kilometrowe kolejki przed sklepami, bieda, przerażający brak perspektyw i wzajemna wrogość.Czytaj więcej »

Jarosław Iwaszkiewicz z psem Tropkiem, 1963, Stawisko - fot. z archiwum Muzeum w Stawisku / Fotonova / East News

"Kocia książka" to zapis literackiej zabawy Iwaszkiewicza z córkami, a także pierwsza książka dla dzieci autora "Sławy i chwały".Czytaj więcej »

Henryk Jerzy Chmielewski i uczłowieczająca się małpa, czyli Papcio Chmiel i Tytus;  fot. Darek Golik / Forum

Wystawa "Papcio Chmiel i Jego Podopieczni" w Muzeum Karykatury zaprezentuje m.in oryginalne plansze "Tytusa, Romka i A’Tomka”. Czytaj więcej »