6lis'14
12kwi'15

W Muzeum Noblowskim w Sztokholmie pokazano kolekcję kolaży Wisławy Szymborskiej. Dowcipne wyklejanki, jak określała je poetka, udostępnił szwedzki slawista i romanista, tłumacz i przyjaciel noblistki Anders Bodegard.Więcej »

13lis'14
16kwi'15

13 listopada w Hiszpanii rozpocznie się objazdowy przegląd współczesnego kina polskiego - Cine Polaco Contemporáneo.Więcej »

6lut'15
10maj'15
Otwarcie wystawy "Skarby z kraju Chopina" w Chińskim Muzeum Narodowym w Pekinie, fot. Culture.pl

W Chińskim Muzeum Narodowym w Pekinie otwarta została pierwsza tak bogata i wszechstronna prezentacja sztuki polskiej od średniowiecza do współczesności.Więcej »

6mar'15
28mar'15

Polsko-amerykańskie spektakle, odczyty, wymiany i transmitowane na żywo koncerty dramatów - to zapowiedź miesiąca polskiego teatru w Los Angeles, serii wydarzeń odkrywających puls i energię współczesnej dramaturgii.Więcej »

13mar'15
14mar'15
Tomasz Różycki, fot. Elżbieta Lempp

Autor "Dwunastu stacji" będzie pierwszym polskim poetą, który zaprezentuje swoje wiersze na festiwalu literackim w jednym z najbardziej prestiżowych amerykańskich uniwersytetów.Więcej »

14mar'15
MATEUSZ SMOCZYŃSKİ QUİNTET, dzięki uprzejmości artystów

Warszawski zespół Mateusz Smoczyński Quintet wystąpi podczas 22. Europejskiego Festiwalu Jazzowego w Izmirze 14 marca 2015 r. Przed koncertem kwintet poprowadzi ekskluzywne warsztaty dla muzyków.Więcej »

19mar'15
23mar'15
Książka "Księgi Jakubowe", fot. Bartosz Krupa /East News, Olga Tokarczuk, fot. Tomasz Urbanek / East News

Czołówka polskich autorów zaprezentuje swoją twórczość na jednej z najbardziej prestiżowych imprez literackich w Europie. "To największa zagraniczna prezentacja kultury polskiej od 15 lat!" - mówią organizatorzy.Więcej »

1maj'15
19maj'15

"Król Roger" Karola Szymanowskiego zostanie wystawiony po raz pierwszy na deskach The Royal Opera w maju 2015 roku. Reżyserii spektaklu podjął się Kasper Holten, a w tytułową rolę wcieli się Mariusz Kwiecień.Więcej »

18sie'15
14lis'15

Z okazji setnej rocznicy urodzin tego najważniejszego polskiego artysty XX wieku odbędzie się wielka wystawa monograficzna w São Paulo przybliżająca jego myśl i drogę twórczą. Organizatorem jest Culture.pl.Więcej »