Content anchor

Artur Majewski

Artur Majewski, fot. Arnau Vidal Cascallo

Trębacz, kompozytor urodzony w 1978 roku we Wrocławiu. Wraz z perkusistą Kubą Sucharem współtworzy duet MIKROKOLEKTYW - dziś jedną na najważniejszych formacji polskiej sceny improwizowanej. Mikrokolektyw jest pierwszym i jak do tej pory jedynym polskim zespołem nagrywającym i wydającym regularnie płyty w legendarnej firmie Delmark Records. 

Poza działalnością w Mikrokolektywie uczestniczy także w innych artystycznych przedsięwzięciach. Jest członkiem FOTON QUARTET wraz z Gerardem Lebikiem, Wojtkiem Romanowskim i Kubą Cywińskim. Współpracuje z formacją Kristen, regularnie koncertuje w duetach z gitarzystą basowym Rafałem Mazurem.  Razem z nim, Kubą Sucharem oraz mieszkającą w Niemczech polską saksofonistką Anną Kaluzą nagrał w 2013 album „Tone Hunting” wydany przez Clean Feed Records. 

Przez dziewięć lat współtworzył formację Robotobibok, grupę, która eksplorowała pogranicze gatunków muzyki rockowej, jazzowej, elektronicznej i drum’n’base’owej. 

W latach 1998-2002 studiował w klasie trąbki pod kierunkiem Piotra Wojtasika na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Tam też obronił pracę magisterską, której tematem była twórczości Dona Cherry’ego. 

Przez lata pracy twórczej, ale przede wszystkim dzięki niespotykanej konsekwencji artystycznej oraz wypracowanemu własnemu, oryginalnemu językowi Artur Majewski doczekał się pozycji jednego z najciekawszych improwizatorów na Starym Kontynencie.

Dyskografia:

z Robotobibok:

  • Jogging (Vytvornia OM, 2000)
  • Instytut Las (Vytvornia OM, 2003)
  • Nawyki Przyrody (Vytvornia OM, 2004)

z: Mikrokolektywem:

  • Live At Stanica / with Alzheimer Trio (Vytvornia OM 2010)
  • Revisit (Delmark, 2010),
  • Dew Point (DVD, Delmark, 2010)
  • Absent Minded (Delmark, 2013)
  • Majewski / Mazur / SUchar / Kaluza – Tone Hunting (2013 Clean Feed)

Kontakt:

[email protected]

Kajetan Prochyra
2014/06/24
Facebook Twitter Reddit Share
Artur Majewski
Podobni twórcy
  • Trębacz, kompozytor urodzony w 1978 roku we Wrocławiu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako pianista w wieku siedmiu lat, ale już jako 10-ciolatek jako swój główny instrument wybrał trąbkę. Czytaj dalej about: Artur Majewski