Content anchor

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce

Gdzie: 

Południowa 30/10
Warszawa, Polska

Brak przypisanych miejsc.

Festiwal Jazz na Starówce jest największym pod względem liczby widzów festiwalem jazzowym w Polsce. Każdy sobotni koncert w lipcu i sierpniu gromadzi na rynku warszawskiej Starówki ok. 3-4 tys. osób.

Koncerty są niebiletowane. Przez W roku 2014 festiwal będzie obchodził swoje 20-te urodziny. Przez te lata na rynku Starego Miasta zagrali najwybitniejsi polscy artyści, jak Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Włodek Pawlik, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński a także międzynarodowe gwiazdy m.in.: Archie Shepp, David Murray, Richard Galliano, Dino Saluzzi, Bill Evans, Chico Freeman, Bobo Stenson, Kenny Wheeler, John Taylor, Tord Gustavsen, Yaron Herman, Caecilie Norby, Marilyn Mazur, Jeff Lorber, Ernie Watts.

 

Nazwa: Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
http://www.jazznastarowce.pl/
Organizator: Fundacja Jazz Art
Dyrektor artystyczny: Krzysztof Wojciechowski
Miejsce: Warszawa
Czas: każda sobota lipca i sierpnia
Stylistyka: contemporary jazz, ethno-jazz, 

 

Kontakt: 
tel. 501 140 523
tel. 695 936 477
e-mail [email protected]

For contact in English:
Justyna Szwede
tel. +48 502 828 196
between 6 PM and 10 PM CET
e-mail [email protected]

Bieżące wydarzenia

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:
Iwan Wyrypajew podczas próby w Teatrze Studio w Warszawie, 2013, fot. Adam Lach/Napo Images/Forum

Kto rzucił wyzwanie teatralnej rutynie, a kto mierzył się z legendą "Dziadów"? W Culture.pl przypominamy sylwetki zagranicznych reżyserów i ich ważnych polskich realizacji. Czytaj dalej about: Od Wyrypajewa do Wilsona - zagraniczni reżyserzy na polskich scenach

Wojciech Młynarski, "Od oddechu do oddechu"

Obszerny wybór wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego "Od oddechu do oddechu" daje wyobrażenie o skali i mocy jego pióra. Większość tych tekstów znamy z perfekcyjnej interpretacji samego autora, jednak dopiero w skupionym czytaniu ujawniają swoje nieprzeciętne walory literackie. Czytaj dalej about: Wojciech Młynarski, "Od oddechu do oddechu"

Piotr Orzechowski, fot. Adam Golec

Piotr Orzechowski, pianista znany pod pseudonimem Pianohooligan, opowiada o elektrycznym fortepianie Rhodesa, z którym wystąpi na Festiwalu Prawykonań w Katowicach, o ''Dziadach'' Mickiewicza (i Orzechowskiego) i o miejscu, w którym znajduje się jazz w XXI wieku. Czytaj dalej about: Piotr Orzechowski: Muzyka nas interpretuje [WYWIAD]

Grafika promująca wydarzenie "Wystawiajmy się!", fot. IAM

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla projektantów do projektu "Wystawiajmy się!". Zgłoszenia można wysyłać do dnia 7 kwietnia 2017. Czytaj dalej about: "Wystawiajmy się!" 2017

"Nibyland", fot. Adam Lach/NAPO Images, dzięki uprzejmości fotografa

"Nibyland" to nieco baśniowa opowieść o życiu mieszkańców Wrześni. Ekspresyjnym czarno-białym fotografiom Adama Lacha towarzyszą poezje 12-letniej Nadii Smolarkiewicz. Czytaj dalej about: Adam Lach, "Nibyland"

Artur Grottger, "Żałobne wieści”"z cyklu "Polonia",  1863, kredka na kartonie, fot. domena publiczna

Pięć płaczących kobiet, ranny powstaniec styczniowy i chłopiec. W szlacheckim dworku rozgrywa się kameralna scena współtworząca – wraz z pozostałymi dziewięcioma kartonami cyklu Polonia (1863) – wizję powstania styczniowego utrwaloną w twórczości Artura Grottgera. Czytaj dalej about: Artur Grottger, "Żałobne wieści" z cyklu "Polonia"

Scena z przedstawienia "Dulcynea" w reżyserii Adama Frankiewicza, fot. Bogumił Gudalewski

- My, lalkarze wciąż staramy się łamać stereotyp, że nasz teatr dedykowany jest dla widzów niedorosłych - mówi Jacek Malinowski, dyrektor Białostockiego Teatru Lalek. W Culture.pl zapraszamy na multimedialny spacer po labiryncie lalek. Każda jest wyjątkowa i każda ma swoją historię. Czytaj dalej about: W labiryncie lalek: multimedialny spacer po Białostockim Teatrze Lalek