Content anchor

Komeda Jazz Festival

Gdzie: 

Jaśminowa 38
Słupsk, Polska

Brak przypisanych miejsc.

Komeda Jazz Festival jest przedsięwzięciem nieustannie poszukującym w jazzie nowych dróg. Od lat organizatorzy zapraszają do siebie szerokie stylistyczne spektrum artystów - od sceny yassowej po połączenie jazzu z muzyką ludową - od polskich góralski i kaszubów aż po wielobarwną syntezę światowego folkloru i jazzu.

W ramach festiwalu odbywa się również jedyny w Polsce - Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy (edycja co dwa lata) promujący młodych twórców, pozostających poza komercyjnym obiegiem, dla których uniwersalny język jazzu jest wartością wspólną, łączącą różne narodowe doświadczenia muzyczne. Nadsyłane kompozycje młodych twórców ocenia jury, złożone z wybitnych artystów i kompozytorów. Konkurs wzbudza zainteresowanie również poza Polską. Laureatami Konkursu Kompozytorskiego im. K. Komedy są między innymi Brazylijczycy: Thiago Trajano i Zezo Olimpio z Rio de Janeiro, Monika Allen z Nowego Yorku, Bartosz Smorągiewicz z Würzburga, Blanka Stepanowa z Czech.

Komeda Jazz Festival gościł również gwiazdy największego światowego formatu. Koncertowali tutaj: Marc Ribot, Larry Coryell, Keith Dunn, Steve Grover, Andy Manndorff, Henry Grimes, Billy Harper, Eddie Henderson, Andy Sheppard, Billy Drummond, Chad Taylor. Na festiwalu wystąpli światowej sławy pianiści: Joey Calderazzo, Bobo Stenson, Peter Beets, Carla Bley oraz przedstawiciele New York Avant-garde – zespół - "The Schulldogs" (Tony Malaby, Ed Schuller, George Garzone i George Schuller) który dał jedyny koncert w Polsce.

Nazwa: Komeda Jazz Festival
http://www.komedajazz.com/
Organizator: Stowarzyszenie im. Krzysztofa Komedy
Dyrektor artystyczny: prof Leszek Kułakowski
Miejsce: Słupsk/Gdańsk
Czas: listopad
Stylistyka: contemporary jazz, chamber music

Kontakt:
Stowarzyszenie im. Krzysztofa Komedy
ul. Jaśminowa 38
76-200 Słupsk,
tel./fax: +48 (59) 842 13 96

Bieżące wydarzenia

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:
Iwan Wyrypajew podczas próby w Teatrze Studio w Warszawie, 2013, fot. Adam Lach/Napo Images/Forum

Kto rzucił wyzwanie teatralnej rutynie, a kto mierzył się z legendą "Dziadów"? W Culture.pl przypominamy sylwetki zagranicznych reżyserów i ich ważnych polskich realizacji. Czytaj dalej about: Od Wyrypajewa do Wilsona - zagraniczni reżyserzy na polskich scenach

Wojciech Młynarski, "Od oddechu do oddechu"

Obszerny wybór wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego "Od oddechu do oddechu" daje wyobrażenie o skali i mocy jego pióra. Większość tych tekstów znamy z perfekcyjnej interpretacji samego autora, jednak dopiero w skupionym czytaniu ujawniają swoje nieprzeciętne walory literackie. Czytaj dalej about: Wojciech Młynarski, "Od oddechu do oddechu"

Piotr Orzechowski, fot. Adam Golec

Piotr Orzechowski, pianista znany pod pseudonimem Pianohooligan, opowiada o elektrycznym fortepianie Rhodesa, z którym wystąpi na Festiwalu Prawykonań w Katowicach, o ''Dziadach'' Mickiewicza (i Orzechowskiego) i o miejscu, w którym znajduje się jazz w XXI wieku. Czytaj dalej about: Piotr Orzechowski: Muzyka nas interpretuje [WYWIAD]

Grafika promująca wydarzenie "Wystawiajmy się!", fot. IAM

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla projektantów do projektu "Wystawiajmy się!". Zgłoszenia można wysyłać do dnia 7 kwietnia 2017. Czytaj dalej about: "Wystawiajmy się!" 2017

"Nibyland", fot. Adam Lach/NAPO Images, dzięki uprzejmości fotografa

"Nibyland" to nieco baśniowa opowieść o życiu mieszkańców Wrześni. Ekspresyjnym czarno-białym fotografiom Adama Lacha towarzyszą poezje 12-letniej Nadii Smolarkiewicz. Czytaj dalej about: Adam Lach, "Nibyland"

Artur Grottger, "Żałobne wieści”"z cyklu "Polonia",  1863, kredka na kartonie, fot. domena publiczna

Pięć płaczących kobiet, ranny powstaniec styczniowy i chłopiec. W szlacheckim dworku rozgrywa się kameralna scena współtworząca – wraz z pozostałymi dziewięcioma kartonami cyklu Polonia (1863) – wizję powstania styczniowego utrwaloną w twórczości Artura Grottgera. Czytaj dalej about: Artur Grottger, "Żałobne wieści" z cyklu "Polonia"

Scena z przedstawienia "Dulcynea" w reżyserii Adama Frankiewicza, fot. Bogumił Gudalewski

- My, lalkarze wciąż staramy się łamać stereotyp, że nasz teatr dedykowany jest dla widzów niedorosłych - mówi Jacek Malinowski, dyrektor Białostockiego Teatru Lalek. W Culture.pl zapraszamy na multimedialny spacer po labiryncie lalek. Każda jest wyjątkowa i każda ma swoją historię. Czytaj dalej about: W labiryncie lalek: multimedialny spacer po Białostockim Teatrze Lalek