Wernisaż projektu "Broniewski"


Galeria Raster to prywatna instytucja kultury promująca młodą sztukę współczesną, stale współpracująca z grupą kilkunastu artystów, wśród których znajdują się m. in.: grupa Azorro, Agata Bogacka, Michał Budny, Rafał Bujnowski, Oskar Dawicki, Zbigniew Libera, Zbigniew Rogalski, Aneta Grzeszykowska i Jan Smaga, Wilhelm Sasnal.

 

 

Właściciele "Rastra"


Galeria powstała w 2001 roku jako kontynuacja wspólnych projektów dwóch krytyków sztuki Łukasza Gorczycy i Michała Kaczyńskiego - magazynu artystycznego "Raster" i garażowej galerii "Naświetlarnia".

Od 2003 roku siedziba Rastra mieści się w dużym mieszkaniu w XIX wiecznej kamiennicy w centrum Warszawy, gdzie oprócz wystaw organizowane są także koncerty, spotkania literackie, performance i wykłady. Galeria czynnie angażuje się w życie artystyczne stolicy współpracując z wieloma instytucjami, m. in. z kinem Luna, teatrem TR Warszawa, zagranicznymi instytutami kultury. Raster zajmuje się także działalnością wydawniczą, organizuje liczne wystawy i spotkania zagranicą oraz w innych polskich miastach, galeria uczestniczy w międzynarodowych targach sztuki, m.in. LISTE w Bazylei, NADA w Miami.

 

 

 

 


Informacja nadesłana, sierpień 2006.


Galeria "Raster"
Hoża 42 m. 8
00-516 Warszawa
Województwo mazowieckie
WWW: www.raster.art.pl
Email: raster.gallery @gmail.com