Content anchor

Vod.onet.pl


POLSKI FILM W INTERNECIE

Platforma Onet VoD należąca do Grupy Onet jako jedyna w Internecie oferuje bogatą kolekcję polskich filmów z lat 50., 60. i 70.

Na stronie za darmo można obejrzeć arcydzieła rodzimego kina - filmy Wojciecha Jerzego Hasa, Andrzeja Munka, Agnieszki Holland, Aleksandra Forda. OnetVOD oferuje widzom takie perełki, jak: nagrodzony na festiwalu w Cannes film "Aktorzy prowincjonalni" Agnieszki Holland z kreacją Tadeusza Huka, dramat "Pasażerka" Andrzeja Munka, arcydzieło "Jak być kochaną" Wojciecha Jerzego Hasa, "Zezowate szczęście" Andrzeja Munka z Bogumiłem Kobielą w roli Piszczyka, "Pokolenie" Andrzeja Wajdy czy jedną z najlepszych polskich komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei z brawurową kreacją Wojciecha Pokory. Z "Oscarowych kolekcji" za darmo dostępny jest też "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego.

Spośród nowszych filmów fabularnych Onet VoD oferuje za darmo m.in.: nagrodzoną przez Polską Akademię Filmową i jury FPFF w Gdyni "Rysę" Michała Rosy, nagrodzony Srebrnymi Lwami "Chrzest" Marcina Wrony, "Boisko bezdomnych" Kasi Adamik z kreacją Marcina Dorocińskiego, "Ono" i "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej. Także dwa filmy fabularne Krzysztofa Kieślowskiego - "Amator" ze rolą Jerzego Stuhra i "Krótki film o zabijaniu" z cyklu "Dekalog". Dostępne są niektóre odcinki popularnych polskich seriali, m.in.: "M jak miłość", "Czas honoru", "Ranczo", "Pitbull", "39 i pół", "Rodzinka.pl".

Propozycję platformy uzupełniają polskie dokumenty. Ponad 40 tytułów, wśród nich: nominowany do Oscara w 2010 roku "Królik po berlińsku" Bartka Konopki, świetny film Jacka Bławuta "Born Dead" o więźniu pracującym z dziećmi upośledzonymi, animowany film dokumentalny Anki Damian "Droga na drugą stronę", czy film Marii Zmarz-Koczanowicz "Wiera Gran" poświęcony żydowskiej pieśniarce przedwojennej Warszawy.

Za opłatą można obejrzeć polskie filmy fabularne z ostatnich lat, tj.: "Sponsoring" Magłorzaty Szumowskiej, "Wymyk" Grega Zglińskiego, "Lęk wysokości" Dartosza Konopki, odważny film "Ki" Leszka Dawida z Romą Gąsiorowską w roli tytułowej, "80 milionów" w reżyserii Waldemara Krzystka, który jest polskim kandydatem do Oscara 2012 czy dokument "Beats of Freedom. Zew wolności" Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty.

vod.onet.pl

Monika Rencławowicz

Tagi: polskie filmy w internecievodplatforma vodfilmy za darmoplatforma vod onetwideo na żądaniepolski film w siecipolskie filmy w sieci

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse

Zobacz także: