Content anchor

Tomasz Kaczmarek, "Matka Cierpiąca"


W warszawskim Laboratorium Dramatu trwają próby do "Matki Cierpiącej" Tomasza Kaczmarka, reżyseruje Ewelina Pietrowiak. Pierwszy spektakl 28 listopada 2006.

Sztuka młodego dramatopisarza to groteska opowiadająca o losach polskiej rodziny z blokowiska. Tytułowa fanatyczna matka, która dominuje nad pozostałymi domownikami, dochodzi do wniosku, że na zewnątrz czai się zło i zaraza, a świat przestał hołdować wartościom, które ona uznaje za swoje. Chce więc za wszelką cenę uchronić rodzinę przed światem zewnętrznym.

"Kaczmarek w 'Matce Cierpiącej' uderza w to, co dziś widzimy tak wyraźnie, że cywilizacja gdzieś się rozminęła w ludzką potrzebą duchowości i to poczucie niezaspokojenia plus poczucie zagrożenia daje razem terroryzm" - mówił Tadeusz Słobodzianek, szef artystyczny Laboratorium Dramatu. - "To, co motywuje ekstremistów islamskich, u niego oglądamy w małej skali, w rodzinie, ale to jest to samo."
  • Tomasz Kaczmarek, "Matka Cierpiąca", reżyseria i scenografia: Ewelina Pietrowiak, muzyka: Michał Górczyński, występują: Maria Maj, Zdzisław Wardejn, Iza Nowakowska, Robert Majewski, Emilia Król. Premiera warszawskiego Laboratorium Dramatu. Spektakl grany jest przy ulicy Olesińskiej 21 w Warszawie, pierwsze przedstawienie 28 listopada 2006 roku.

 

Culture.pl

Tagi: Tomasz Kaczmarekewelina pietrowiak

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse

Zobacz także: