Content anchor

Szczurołap


Człowiek zawodowo zajmujący się tępieniem szczurów przedstawia swoje metody pracy. Musi starannie przygotować się do każdej akcji, ponieważ ma do czynienia z bardzo inteligentnym przeciwnikiem.

Znajomość psychiki i zwyczajów zwierząt pozwala szczurołapowi na skuteczne działanie, a ich inteligencja wzbudza jego podziw a nawet sympatię. Dwuznaczny, niepokojący film.

" 'Szczurołap' to wnikliwe, estetycznie dojrzałe i jednocześnie przerażające studium psychologiczne pewnej osobowości i pewnej metody." (Alicja Iskierko,"Ekran" 25/1986)

"Filozoficzna impresja o biologicznej równowadze w otaczającym nas świecie i bezwzględnych metodach walki o przetrwanie. Opowiedziana w sposób fascynujący, językiem prawdziwego kina, z dramatyzmem, który każe śledzić wydarzenia na ekranie z zapartym tchem." (Jerzy Peltz,"Kultura" 24/1986)

"Szczurołap". Scenariusz i realizacja: Andrzej Czarnecki, zdjęcia: Piotr Sobociński, Marcin Isajewicz, Mirosław Herba, dźwięk: Andrzej Żabicki, Bogumiła Kłopotowska, montaż: Joanna Borkowska. Produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych, Łódź 1986, kolor, 35 mm, 609 m. Czas trwania: 20 min.

Ważniejsze nagrody:

  • Złoty Smok MFFK, Kraków 1986;
  • Złoty Lajkonik OFFK, Kraków 1986;
  • nagroda za zdjęcia OFFK, Kraków 1986;
  • nagroda MFF, Mannheim 1986;
  • wyróżnienie MFFK, Clermont-Ferrand 1988.

Opracowanie: 2001.

Culture.pl

Tagi: Szczurołapfilmandrzej czarneckiPiotr Sobociński

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse

Zobacz także: