Paweł Demirski, "Diamenty to węgiel który wziął się do roboty. Gawęda szlachecka after Czechow"


Zdjęcie pochodzi ze strony teatr.walbrzych.pl

W Teatrze w Wałbrzychu nowy spektakl tandemu Paweł Demirski - autor, Monika Strzępka - reżyser. Prapremiera spektaklu Diamenty to węgiel który wziął się do roboty z podtytułem Gawęda szlachecka after Czechow 30 maja.

Po głośnym przedstawieniu Strzępki do tekstu Demirskiego Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł na wałbrzyskiej scenie, kolejna premiera młodych twórców. W nowej sztuce Demirskiego profesor Sieriebriakow po osiemnastu latach przyjeżdża ze stolicy do małego miasteczka z serią wykładów. I nie jest to jedyne odwołanie do Wujaszka Wani Czechowa, chociaż rzecz dzieje się współcześnie.

"Jest problem ludzi pokrzywdzonych, którym dajemy głos" - mówi Monika Strzępka. - "Ludzi wychowanych w PRL-u, którzy po terapii szokowej Balcerowicza zostali wykluczeni, stracili szansę na lepsze życie." ("Nowe Wiadomości Wałbrzyskie online", 26.05.2008)
  • Paweł Demirski, Diamenty to węgiel który wziął się do roboty. Gawęda szlachecka after Czechow, reżyseria: Monika Strzępka, choreografia: Milena Czarnik, muzyka: Jan Suświłło, scenografia: Dawid Załęski, kostiumy: Ola Komarzeniec, światła: Jacek Burban, występują: Aleksandra Cybulska, Sabina Tumidalska, Włodzimierz Dyła, Jerzy Gronowski, Piotr Tokarz. Prapremiera w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu 30 maja 2008 roku.

 

Oceń:
(85 głosów)