Content anchor

Eugene Labiche, "Słomkowy kapelusz"


XIX-wieczną arcyfarsę w warszawskim Teatrze Powszechnym reżyseruje Piotr Cieplak. Premiera 2 kwietnia.

Piotr Cieplak - reżyser, który w teatrze zasłynął z realizacji współczesnych moralitetów sięga po Słomkowy Kapelusz Eugene Labiche'a. Na scenie Teatru Powszechnego zrealizował już, w 2001 roku, Króla Leara Szekspira. Teraz mierzy się z zupełnie inną materią. Historię o miłości i zdradzie chce uczynić opowieścią o świecie, który sam jest farsą.

  • Eugene Labiche, Słomkowy kapelusz, przekład: Arkadiusz Kleczewski, reżyseria: Piotr Cieplak, scenografia: Andrzej Witkowski, muzyka: Motion Trio, układ ruchu: Leszek Bzdyl, występują: Eliza Borowska, Paulina Holtz, Edyta Olszówka, Maria Robaszkiewicz, Olga Sawicka, Jacek Braciak, Kazimierz Kaczor, Rafał Królikowski, Sylwester Maciejewski, Sławomir Pacek, Andrzej Piszczatowski, Krzysztof Stroiński, Adam Woronowicz. Premiera w Teatrze Powszechnym w Warszawie 2 kwietnia 2005 roku.

 

Culture.pl

Tagi: spektakl teatralnypiotr cieplakteatr powszechny im. zygmunta hübnera w warszawie

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse

Zobacz także: