Content anchor

Kongres teatrów dla dzieci w Warszawie


Culture.pl
Światowy Kongres Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ, fot. materiały prasowe

Hasło Kongresu 2014 to "Widzenie widza". Wydarzeniem towarzyszącym będzie specjalna edycja XVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak", w której chce wziąć udział już ponad 400 spektakli z całego świata

Odbywający się co trzy lata kongres to najważniejsze spotkanie członków Międzynarodowego Stowarzyszenia ASSITEJ, skupiającej 75 państw z całego świata organizacji, która zajmuje się twórczością teatralną dla młodych widzów.

Od 23 do 31 maja 2014 roku to Warszawa będzie gościć związanych z teatrem artystów, twórców i ekspertów z całego świata. W programie kongresu znajdą się debaty plenarne, panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania i seminaria.  Wydarzeniem towarzyszącym kongresowi będzie specjalna edycja XVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" 2014, który co roku jesienią organizowany jest w Warszawie. W tym roku wyjątkowo odbędzie się w maju.

- To niecodzienna okazja, żeby promować polską kulturę, Warszawę i pokazać nas - jako organizatorów. Będziemy mieć realny wpływ na to, jak wyglądać będzie kierunek rozwoju światowych teatrów dla dzieci i młodzieży, ale także sami będziemy mogli wiele się nauczyć od znamienitych gości - autorytetów z całego świata - mówi dyrektor kongresu i Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" Grażyna Karwowska-Winiarek.

Do tej pory wpłynęło ponad 400 zgłoszeń spektakli z całego świata, które ubiegają się o zakwalifikowanie do udziału w festiwalu. Od kilku miesięcy członkowie Rady Artystycznej oglądają nadesłane produkcje teatralne.

Wszystkie planowane wydarzenia odbędą się przy współpracy siedmiu teatrów, w których wystawiane będą spektakle Festiwalu "Korczak" 2014: Teatru Lalka, Teatru Studio, Teatru 6. Piętro, Teatru Dramatycznego, Teatru Powszechnego, Teatru Żydowskiego i Teatru Baj. Współorganizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

 

Źródło: PAP, oprac. AG, 9.12.2014

Kategoria: 
DLA DZIECI
Facebook Twitter Reddit Share